الگوریتم Google Pirate چیست؟

الگوریتم Google Pirate

الگوریتم Google Pirate هیچ ربطی به گنج یابی ندارد، بلکه همه چیز مربوط به نقض حق چاپ است. دزدی دریایی یک معامله بزرگ است. از زمان ظهور اینترنت بوده است. با درک این موضوع، گوگل اقداماتی را انجام داده است تا مطمئن شود سایت هایی با محتوای سئو سایت  دزدی و سرقت شده از پلتفرم آن بهره مند نمی شوند. با به روز رسانی دزدان دریایی، این نوع سایت ها کاهش یافته و از نتایج جستجو حذف می شوند. در حالی که همه سایت‌ها دستگیر نمی‌شوند، گوگل همچنان در تلاش است تا مطمئن شود سایت‌های دزدی غیرقانونی مجازات می‌شوند و صاحبان حقوق از توزیع غیرقانونی محتوای آنها رنج نمی‌برند.

صنعت سرگرمی سال‌هاست که با دزدی دریایی مبارزه می‌کند و موتورهای جستجو مکان‌های خوبی برای دریافت نسخه‌های غیرقانونی فیلم و موسیقی رایگان هستند.

گوگل با آگاهی از این بلا که نقض آشکار حق چاپ است، اقداماتی را انجام داده است تا مطمئن شود سایت هایی با محتوای دزدی و دزدی شده از پلتفرم خود بهره مند نمی شوند.

بنابراین، موتور جستجو در سال ۲۰۱۲ به‌روزرسانی Google Pirate را راه‌اندازی کرد، به‌روزرسانی‌ای که سایت‌های دزدان دریایی را هدف قرار می‌داد.

به گفته این شرکت آمریکایی، هر وب سایتی را که به هر شکلی دزدی دریایی را انجام می دهد یا از آن حمایت می کند، مجازات می کند.

هدف گوگل جریمه کردن وب سایت هایی است که قانون کپی رایت را نقض می کنند. این جریمه شامل کاهش رتبه یک سایت معین در صفحه نتایج جستجو بود که ضربه بزرگی به سایت درگیر است.

جریمه در رتبه بندی جستجو است، زیرا صفحات جستجو جایی هستند که مردم به طور کلی وب سایت ها را کشف می کنند. با جابجایی یا حذف این سایت ها از نتایج جستجو، ترافیک ارگانیک را از دست خواهند داد.

هنگامی که گوگل یک وب سایت غیرقانونی را کشف می کند، حتی اگر رتبه صفحه بسیار بالا باشد، رتبه سایت را کاهش می دهد یا حتی آن را به طور کامل ممنوع می کند. این به سایتی که از دستورالعمل های کپی رایت موتور جستجو پیروی می کند سود می رساند.

اگرچه برخی از سایت‌ها هنوز موفق می‌شوند موتور جستجو را فریب دهند، اما همچنان تلاش می‌کند تا اطمینان حاصل کند که سایت‌های دزدان دریایی مجازات می‌شوند و نویسندگان از توزیع غیرقانونی آسیب نخواهند دید.

الگوریتم Google Pirate

الگوریتم Google Pirate چگونه  کار میکند؟

از آنجایی که دزدی دریایی فیلم ها، آلبوم ها، بازی های ویدیویی و هر رسانه دیجیتال دیگری یک مشکل مهم است، گوگل هر ماه میلیون ها اعلان DMCA (قانون کپی رایت هزاره دیجیتال) دریافت می کند. گوگل نمی تواند تمام صفحات وب موجود در اینترنت را بررسی کند و به دنبال محتوای دزدی باشد. در عوض، الگوریتم Google Pirate وب سایت هایی را که دستورالعمل های حق چاپ DMCA را نقض می کنند، علامت گذاری می کند.

این الگوریتم یک صفحه وب را از SERP حذف نمی کند مگر اینکه صاحب حقوق یک اخطار حق چاپ قابل اعتماد ارائه کند. پس از اینکه صاحب حقوق گزارشی را ارسال کرد و گزارش به عنوان قابل اعتماد از طرف گوگل تایید شد، این الگوریتم وب سایت را به شدت پایین می آورد. همچنین، می‌توان گفت که این الگوریتم مانند یک فیلتر است زیرا وقتی کاربر کلمات کلیدی مانند «تماشای رایگان، دانلود رایگان، تورنت» را وارد می‌کند، سایت‌های تورنت را فیلتر می‌کند. با این حال، وب سایت های قانونی مانند یوتیوب، گوگل پلی، آمازون یا نتفلیکس را برای ارائه آنچه کاربر به دنبال آن است ارائه می دهد.

چگونه می توان وب سایت را از به روز رسانی دزدان دریایی بازیابی کرد؟

ممکن است شاهد کاهش ترافیک وب سایت خود و کاهش رتبه بندی SERP باشید. ممکن است برخی از محتوای دارای حق چاپ در وب سایت خود داشته باشید و از آن بدون هیچ گونه حقوقی استفاده کنید. این محتوا می تواند موسیقی پس زمینه یا ویدیو باشد و قوانین DMCA را زیر پا می گذارد. با این حال، اشتباهات بدون درک کامل یا آگاهی از قوانین قابل اصلاح است. اما ما از هیچ گونه نقض DMC و سرقت رسانه های دیجیتال پشتیبانی نمی کنیم. با این گفته، چند نکته وجود دارد که باید برای بازیابی از نقض غیر عمدی قانون حق چاپ هزاره دیجیتال در نظر بگیرید.

 اول از همه، باید رسانه دیجیتالی را که دزدی شده است و DMCA را نقض می کند، حذف کنید. بنابراین اگر محتوای غیرقانونی وجود نداشته باشد، آپدیت Pirate شما را علامت گذاری نمی کند و جریمه ای در نظر نمی گیرد. اگر وب سایت شما به کاربران اجازه می دهد محتوا را به صفحات وب خود اضافه کنند، دامنه وب سایت اصلی را از دامنه های صفحه وب ساخته شده توسط کاربر جدا نگه دارید. از آنجایی که هرگز نمی‌دانید که افراد در اینترنت چه چیزی را در وب‌سایت شما منتشر می‌کنند، بهتر است با جدا کردن محتوای آن‌ها از محتوای خود، ایمن باشید.

الگوریتم Google Pirate

کدام سایت ها تحت تأثیر Google Pirate قرار گرفته اند؟

الگوریتم Google Pirate برای کاهش رتبه وب سایت هایی که DMCA را نقض می کنند، کار می کند. این به روز رسانی فقط بخش خاصی از اینترنت، یعنی محتوای دزدی را هدف قرار می دهد.

در ابتدا این سایت ها اعلان ها را دریافت می کنند و سپس گوگل بر این اساس عمل می کند. گزارش شده است که موتور جستجو در سال ۲۰۱۳ بیش از ۲۲۴ میلیون درخواست DMCA برای نتایج جستجو دریافت کرده است

در نهایت گوگل حدود ۲۲۲ میلیون سایت را حذف کرد که به این معنی بود که حدود ۲ میلیون سایت دزدان دریایی در نتایج جستجو باقی ماندند.

موتور جستجو بر این باور است که این ۲ میلیون باقیمانده نقض نمی‌کنند یا به اطلاعات بیشتری نیاز دارند.

در میان سایت‌هایی که بیشترین آسیب را دیده‌اند، سایت‌های تورنتی داریم که یک پلتفرم جهانی برای اشتراک‌گذاری محتوای غیرقانونی مانند فیلم و موسیقی توسط گوگل ممنوع شده‌اند.

الگوریتم Google Pirate

چگونه می توانیم از دزدی دریایی اینترنتی جلوگیری کنیم؟

الگوریتم Google Pirate  اینترنت شرکت های بزرگ سرگرمی دیجیتال را با مشکلات و سردردهای زیادی در این عصر پخش مواجه کرده است. با وجود اینکه اقداماتی برای جلوگیری از گسترش دزدی اینترنتی انجام شده است، اما هر روز راه‌های بیشتری برای دریافت غیرقانونی محتوا برای دزدان دریایی برای تحویل آن به کاربران ظاهر می‌شود. 

مدیریت حقوق دیجیتال ( DRM )

 DRM یک مکانیسم دفاعی متداول برای محافظت از محتوا در برابر الگوریتم Google Pirate است. این مدیریت کپی غیرمجاز محتوا را محدود می کند و به صاحبان حق چاپ اجازه می دهد الزامات مجوز را اعمال کنند. یک کد تعبیه شده در محتوا پیاده سازی می شود. در نتیجه از توزیع بدون مجوز محتوا جلوگیری می کند. همچنین، راه‌هایی را که مصرف‌کننده می‌تواند شیء را به دست آورد، محدود می‌کند.

پزشکی قانونی Watermarking 

Watermarking می تواند به جلوگیری و کاهش دزدی دریایی کمک کند. یک واترمارک قابل مشاهده برای جلوگیری از دزدی دریایی مفید خواهد بود، در حالی که یک واترمارک نامرئی به توقف توزیع غیرقانونی کمک می کند. واترمارک های نامرئی داده های منحصر به فردی را در فایل های رسانه ای مانند ویدیو جاسازی می کنند و با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند. با این حال، می توان آن را با یک سیستم راه حل های علامت گذاری تشخیص داد. یک محتوا را می توان با واترمارک های مختلف جاسازی کرد تا مشخص شود کدام قطعه از محتوا کپی و توزیع شده است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *