الگوریتم MUM چیست؟ همه چیز درباره مام گوگل

الگوریتم MUM گوگل یکی از جدیدترین الگوریتم‌های این کمپانی است که در زمینه‌های مختلفی استفاده می‌شود. گوگل توانست با ارائه این الگوریتم، امکان جستجو کردن با چندین زبان مختلف را برای کاربران فراهم کند و روند جستجو را متحول کند.

با پیدایش الگوریتم MUM (مام یا ام یو ام)، کاربران زیادی توانستند به این دنیای بزرگ اطلاعات دسترسی داشته باشند و با زبان خود از امکانات و خدمات وب سایت‌ها بهره ببرند!

الگوریتم MUM چیست؟ همه چیز درباره مام گوگل

امروزه اهمیت جستجو در گوگل بر هیچ‌کس پوشیده نیست. موتورهای جستجوی گوگل از محبو‌ب‌ترین آنها به شمار می‌روند و حتی مفهوم سرچ کردن در اینترنت برای بسیاری از عموم، همان استفاده کردن از گوگل است. به همین علت این کمپانی می‌بایست با ارائه الگوریتمی همچون MUM، تمامی جامعه مخاطبان خود را هدف قرار دهد و به دنبال ارتباطی برای ارائه خدمات خود باشد.

الگوریتم MUM چیست؟

الگوریتم MUM گوگل یا مام از کاربردی‌ترین الگوریتم‌های معرفی شده است که به کاربران کمک می‌کند تا سریع‌تر عبارت‌های جستجو شده خود را پیدا کنند. شما می‌توانید با کمک این الگوریتم، به ۷۵ زبان دنیا، عبارت‌های خود را سرچ کنید و به دنبال اطلاعات باشد. طبق گفته گوگل MUM که بر اساس همان سیستم BERT طراحی شده است می‌تواند ۱۰۰۰ برابر قوی‌تر از آن عمل کند!

الگوریتم MUM چیست؟ همه چیز درباره مام گوگل

همچنین در پاسخ به سوال اینکه MUM چیست؟ می‌توان آن را الگوریتمی مولتی تسک دانست که توانایی انجام چندین کار را به طور همزمان دارد! یعنی این الگوریتم می‌تواند در لحظه، عبارتی که جستجو می‌شود را بخواند، آن را درک کند، به دنبال موضوعات مرتبط بگردد و با استفاده از عکس و ویدیو اطلاعات جامع‌تری را به کاربر ارائه دهد حتی اطلاعات را از زبان های مختلف به زبان مورد نظر شما برگرداند!

الگوریتم MUM گوگل چگونه کار می‌ کند؟

مام گوگل که از پردازش زبان طبیعی برخوردار است؛ کمک می‌کند تا کیفیت جستجوی گوگل بهبود یابد و نتایجی که در اختیار کاربر قرار می‌گیرند؛ با عبارت جستجو شده از لحاظ معنایی و درکی مرتبط باشند. به طور مثال اگر به دنبال مقایسه دو برند باشید؛ باید ابتدا اطلاعات هر یک را به طور مجزا پیدا کنید و سپس به مقایسه آنها بپردازید؛ اما با حضور الگوریتم MUM گوگل، تنها با سرچ مقایسه دو برند، می‌توانید به اطلاعات جامعی از هر دوی آنها به طور همزمان دست پیدا کنید.

همچنین آنچه که این الگوریتم را شگفت‌آور جلوه می‌دهد؛ درک معنایی آن است! بدین ترتیب که پس از هر عبارتی که جستجو می‌کنید؛ عبارت‌های مرتبطی نیز از جانب گوگل به شما پیشنهاد می‌شود! به عنوان مثال اگر به دنبال خرید بلیط برای یک سفر باشید؛ گوگل اطلاعات بیشتری از جمله بهترین زمان خرید، لوازم مورد نیاز سفر و مدارک لازم برای خرید بلیط را به شما نمایش می‌دهد.

کاربرد MUM چیست؟

هوش مصنوعی الگوریتم MUM گوگل، یکی از برجسته‌ترین نقاط قوت این الگوریتم به شمار می‌رود که تسلط آن را برای درک اهداف و افکار کاربر افزایش می‌دهد. این الگوریتم در تلاش است که به لایه لایه از سوالات کاربر پاسخ دهد و جستجویی راحت را برای او فراهم آورد. از جمله کاربردهای مام گوگل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • الگوریتم MUM قادر است به ۷۵ زبان زنده دنیا جستجو انجام دهد. همچنین کاربر می‌تواند سوالات خود را به صورت عامیانه و همانطور که در ذهن دارد؛ در گوگل جستجو کند و اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورد.
  • مام گوگل می‌تواند برای هر عبارتی که سرچ می‌شود؛ منبعی از تصاویر یا ویدیو را برای غنی سازی اطلاعات ارائه دهد.
  • الگوریتم MUM جستجوهای مختلف را به یک سطح کیفی مشترک می‌رساند. این یعنی شما به همان کیفیتی از اطلاعات دسترسی خواهید داشت که فردی در آمریکا می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد.
  • MUM گوگل در تلاش است که تمامی داده‌ها را در قالب‌های مختلف متنی، تصاویر و ویدیو بررسی کند و در آخر بهترین نتایج را به کاربران نشان دهد.

تفاوت MUM با BERT چیست؟

قبل از مام گوگل، الگوریتم برت BERT در راستای درک بهتر جستجوی کاربران طراحی شده بود. این الگوریتم تا حدودی به جستجوی اطلاعات مربوط به عبارت‌های سرچ شده می‌پرداخت و تنها به سوالات رایج پاسخ می‌داد. از این‌رو گوگل توانست با آپدیت BERT و ارائه MUM توانایی خود را در جستجو ارتقا دهد.

الگوریتم MUM گوگل در مقایسه با برت می‌تواند به صورت چند وجهی عمل کند و انواع محتوا را در اختیار کاربر قرار دهد. همچنین این الگوریتم توانایی بیشتری در برابر پاسخ به سوالات کاربران دارد و می‌تواند با درک و پردازش زبان‌های طبیعی، به جمع‌آوری اطلاعات به زبان‌های مختلف بپردازد.

الگوریتم MUM چیست؟ همه چیز درباره مام گوگل

تاثیر MUM بر سئو

با حضور مام گوگل، تمامی متخصصین سئو به این نتیجه رسیدند که باید ساز و کار خود را برای ارتباط با گوگل تغییر دهند. دانستن اینکه MUM چیست و چگونه کار می‌کند؛ می‌تواند نحوه‌ی اثرگذاری آن را بر سئو نشان دهد. الگوریتم مام گوگل درک معنایی فوق‌العاده‌ای دارد و می‌تواند هر آنچه را که نیاز کاربر است، نمایش دهد.

سئو نیز می‌تواند با توضیحات کامل و مرتبط و همچنین ارائه جزئیات مطالب، علاوه بر اینکه رضایت کاربر را به دست آورد؛ توجه الگوریتم MUM گوگل را نیز به خود جلب کند. همچنین سئوکاران می‌توانند علاوه بر تولید محتوای باکیفیت، سوالات احتمالی مخاطبان را پاسخ دهند و شانس دیده شدن وب سایت خود را در صفحات نتایج گوگل بالا ببرند.

الگوریتم MUM چیست؟ همه چیز درباره مام گوگل

چگونه با الگوریتم MUM سازگار شویم؟

برای آنکه بتوانید در راستای مام گوگل پیش روید؛ بهتر است به اینکه دقیقا MUM چیست؛ توجه کنید. این الگوریتم بر اساس پاسخگویی سریع و درست به نیاز کاربر طراحی شده است تا بتواند تمامی داده‌های مرتبط با آن را جمع‌آوری و به مخاطب ارائه کند. برای اینکه بتوانید با این الگوریتم هماهنگ شوید؛ بهتر است قبل از انتشار محتوا در وب سایت، آن را از چندین زاویه بررسی کنید؛ کیفیت آن را ارتقا دهید؛ از به کار بردن اصطلاحات علمی و تخصصی مرتبط در محتوا غافل نشوید؛ به جزئیات بپردازید و از تصاویر قابل پردازش استفاده کنید.

آیا الگوریتم MUM بر رتبه بندی گوگل تاثیر می گذارد؟

الگوریتم MUM گوگل که بر پایه BERT طراحی شده است؛ با هدف درک معنایی بیشتر عبارت‌های جستجو شده کاربران فعالیت می‌کند. در واقع این الگوریتم تمامی وب سایت‌هایی که با موضوع مخاطب مرتبط هستند را به آن نمایش می‌دهد. ازاین‌رو هر چه سایتی از محتوای باکیفیت‌تر و توضیحات بیشتری برخوردار باشد؛ می‌تواند توجه مام گوگل را به خود جلب کرده و رتبه بندی خود را افزایش دهد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *