چگونه یک سیستم مدیریت محتوای آنلاین می تواند تجارت شما را پیش ببرد؟

سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست؟

سیستم مدیریت محتوا (CMS) یک نرم افزار کاربردی است که برای تولید و مدیریت وب سایت استفاده می شود. به هر کسی ، حتی کسانی که سابقه فنی رسمی ندارند ، اجازه می دهد محتوا را در یک وب سایت قرار دهند و به راحتی پیگیری کنند. مدیریت محتوای سازمانی (ECM) و مدیریت محتوای وب (WCM) از توابع مشترک CMS هستند. “محتوا” اصطلاحی عمومی است که برای اسناد تجاری ، کتابچه های راهنمای فنی ، مواد بازاریابی و سایر اشکال اطلاعات مکتوب و دیجیتالی به کار می رود.

برای بسیاری از مشاغل و شرکتهای مدرن کوچک و متوسط ​​، سیستم مدیریت محتوای سازمانی قلب تپنده حضور دیجیتالی سازمان آنهاست. کاربران CMS می توانند طیف وسیعی از انواع اسناد و مطالب را در یک وب سایت به کار گیرند و سپس بدون ارسال برنامه نویس وب برای راه اندازی سایت و انجام به روزرسانی ها ، اطلاعات ارسال شده توسط خود را اصلاح و گسترش دهند.

از همه بهتر ، از آنجایی که CMS از الگوها استفاده می کند، دانش HTML یا دانش کمی لازم نیست.

نرم افزار CMS برای ویرایش متن یا افزودن تصاویر به کار شما می آید. همچنین به کاربران امکان می دهد در زمینه محتوا همکاری کنند. هنگام طراحی یک وب سایت عملیاتی و جذاب ، شرکت ها می توانند به CMS اعتماد کنند تا بتوانند محتوا را به صورت آنلاین ذخیره کنند و امکان ارتباط مستقیم با مخاطبان مورد نظر خود را فراهم کنند.

مطمئناً همه این مزایا هزینه دارد. هر مشاغل باید این گزینه را ارزیابی کند که آیا سرمایه گذاری در CMS یک تصمیم هوشمندانه است یا یک هزینه هدر رفته است.

برای آگاهی از هفت مورد از بزرگترین مزیت های سرمایه گذاری در سیستم مدیریت محتوا ، به مطالعه ادامه دهید.

  1. 1. ویژگی های کاربر پسند

برای مبتدیان ، CMS یک برنامه کاربرپسند است که به هر یک از اعضای تیم تایید شده اجازه می دهد متن – تصاویر را بارگذاری کنند – بدون در نظر گرفتن تجربه توسعه ، فایلها را ویرایش کنید. CMS همچنین توزیع محتوا ، بارگیری به روزرسانی ، حذف و تغییر در محتوای وب را آسان کرده و همچنین محتوا را قابل جستجو ، بازیابی و استفاده مجدد می کند.

  1. 2. برای هر نوع تجارت

سیستم های مدریت محتوا سادگی ، انعطاف پذیری ، مقیاس پذیری و یک راه حل مقرون به صرفه – نه تنها برای مشاغل کوچک و متوسط ​​(SMB ها) ، بلکه افراد نیز ارائه می دهند. این اجازه را به هر سازمانی می دهد تا به راحتی محتوایی را در وب سایت قرار دهد که به جذب بیشتر درآمد و بازدید از سایت خود کمک کند.

  1. 3. به روزرسانی های فوری مطالب

CMS به کاربران امکان می دهد محتوای خود را در زمان واقعی کنترل ، مدیریت و ساختار دهند. دیگر نیازی به منتظر ماندن مدیران و توسعه دهندگان برای ایجاد تغییرات نیست. مطالب همیشه تازه و به روز هستند.

4- همکاری و اشتراک گذاری را بهبود می بخشد

سیستم های مدیریت محتوا برای اتوماسیون داده ها ، گردش کار ، مدیریت فرآیند مفید هستند و می توانند با ایجاد یک محیط مشترک برای به اشتراک گذاری محتوا ، ارتباطات را بهبود ببخشند.

  1. 5. از هرجایی قابل دسترسی است

CMS به شما امکان می دهد با استفاده از هر دستگاه رایانه ای که به اینترنت متصل است ، محتوای وب سایت از هرجای دیگر قابل دسترسی است. این یک ویژگی بسیار مناسب است زیرا امروزه توانایی کار از راه دور و هنگام حرکت از اهمیت بیشتری برخوردار است.

  1. 6. ادغام سریع و آسان

یک سیستم مدیریت محتوا یکپارچه سازی محتوا را از طریق وب سایت شما به سرعت و به راحتی ارائه می دهد. سایت های با سیستم مدیریت محتوا – در مقایسه با استاتیک – یکپارچه شده اند که به شما امکان می دهد اطلاعات را در صورت لزوم به روز یا تغییر مکان دهید. با استفاده از سیستم مدیریت محتوا ، اطلاعات شما در صفحات وب کدگذاری نمی شود ، بلکه از پایگاه داده استخراج می شود که به راحتی توسط کاربران مجاز قابل نگهداری است.

  1. 7. مجوزهای سفارشی

سیستم های CM کنترل دسترسی را برای اختصاص دادن امتیازات کاربر سفارشی به بخشهای خاصی از وب سایت شما فراهم می کنند یا اینکه وب سایتها و محتوای کاربران را می توانند دسترسی داشته باشند

بدیهی است که استفاده از سیستم های مدیریت محتوا مزایای بسیاری دارد که در بالا ذکر شده است. از مزایای اضافی CMS می توان به پشتیبانی از محتوا برای زبانهای مختلف ، ارائه قابلیت اتوماسیون فرآیند به کاربران تجاری و کاهش منابع و هزینه های فناوری اطلاعات اشاره کرد. CMS یکی از بهترین برنامه ها برای بهبود قابلیت استفاده از برنامه های پورتال وب و استفاده از ابزارهای همکاری است که ارتباطات و بهره وری را افزایش می دهد.

انتخاب بهترین سیستم مدیریت محتوا

برنامه های CMS در بازار فراوان است که هرکدام دارای ویژگی ها و سطح خدمات منحصر به فردی هستند. در اینجا لیستی از 10 محبوب ترین و کاربردی ترین سیستم عامل CMS موجود در مشاغل و سازمان های امروزی آورده شده است

ما توصیه می کنیم با یک متخصص سیستم مدیریت محتوا در تماس باشید تا گزینه های شما را بررسی کند و تصمیم بگیرد که کدام بستر مناسب سازمان شماست. این که بخواهید یکی از سیستم عامل های CMS موجود در بازار ذکر شده در بالا را بخرید یا مشترک شوید ، مهم است که دامپزشکان و ارائه دهندگان دامپزشکی را در اختیار داشته باشید تا با یکی از معتبرین شریک شوید و ویژگی های مناسبی را برای نیازهای مدیریت محتوای شما فراهم کند.

سیستم های مدیریت محتوای مایکروسافت

اگر می خواهید یک وب سایت ASP.NET ایجاد و استقرار دهید ، ممکن است بخواهید یک سرور (Microsoft CMS (MCMS را در نظر بگیرید. این سیستم مدیریت محتوای وب سازمانی مایکروسافت است. MCMS با Visual Studio .NET ادغام می شود و به کاربران اجازه می دهد تا وب سایت ایجاد کرده و از طریق ابزارها و ویژگی های آسان برای استفاده مطالب ، محتوایی را منتشر کنند.

MCMS همچنین با SharePoint Online ، که بخشی از مجموعه Office 365 است ، ادغام می شود.

علاوه بر ویژگی های اساسی سیستم CMS ، MCMS دارای بسیاری از قابلیت های اجتماعی اضافی برای نگهداری و تغییر ساختار محتوا ، جستجوی متن و همچنین اشتراک اسناد ، فراداده ها ، محتوا و سایت ها با کاربران خارجی یا در یک محیط شبکه ای است.

MCMS با Microsoft SQL Server ادغام می شود تا آن پایگاه داده را از طریق Windows PowerShell در دسترس قرار دهد.

علاوه بر استفاده از MCMS برای توسعه وب سایت های مبتنی بر محتوا ، همچنین لازم است که پلت فرم CMS منبع باز رایگان را بارگیری کنید ، Orchard CMS ، که در ابتدا یک پروژه مایکروسافت بود اما از آن زمان به بنیاد CodePlex تحویل داده شده است. این راه حل CMS جایگزین از JavaScript و XML استفاده می کند ، به این معنی که واقعاً با استفاده از متخصصان وب طراحی شده است تا از آنها برای ساخت برنامه های ASP.NET استفاده کند.

اگر پلت فرم سیستم مدیریت محتوا مایکروسافت را دوست ندارید، بسیاری از فروشندگان سیستم مدیریت محتوای دیگر در بازار وجود دارند که در بالا ذکر شده است. جوملا برای Windows ، به عنوان مثال ، یک برنامه CMS برنده جایزه مبتنی بر برنامه های منبع باز PHP است که می تواند در Microsoft Web Platform اجرا شود.

آیا شیرپوینت یک سیستم مدیریت محتوای سازمانی است؟

Microsoft SharePoint یک انتخاب عالی برای سازمانهای مایکروسافت محور است زیرا فناوری مدیریت اسناد را با برنامه های دسک تاپ Microsoft Office از قبل آشنا ادغام می کند. SharePoint مدیریت محتوای پیشرفته ای را برای هر دو محتوای ساخت یافته (پایگاه داده ، مخازن برنامه و کد) و محتوای بدون ساختار (اسناد آفیس ، صفحات وب ، PDF و ایمیل) فراهم می کند.

SharePoint مدیریت اسناد ، مدیریت سوابق و مدیریت محتوای وب را در یک پلت فرم واحد ترکیب می کند تا یک CMS سازمانی کاملاً جامع برای اینترانت ، ازدیاد خارج از شبکه یا مشتری رو به اینترنت شرکت ایجاد کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مدیریت محتوا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *