بهترین نمونه های طراحی سایت در سال ۲۰۲۱

بهترین نمونه های طراحی سایت در سال 2021

با نمونه های طراحی سایت در سال ۲۰۲۱ در خدمت شما هستیم. جدیدا فناوری تاثیر بسیار زیادی بر روی طراحی وب گذاشته است. ترندهای طراحی وب سایت حاصل تغییرات فناوری و فرهنگی است. با وجود اینکه ویروس کرونا مشکلات زیان باری را بر جای گذاشت؛ ولی باعث شد اعتماد به فناوری به بالاترین سطح خود برسد.

اگر شما نیز به تازگی شروع به یادگیری طراحی سایت کرده اید حتما در حال بررسی بهترین نمونه های طراحی سایت در سال های اخیر هستید تا بتوانید از آن ها ایده بگیرید. دیدن این نمونه ها علاوه بر این که ممکن است یک جرقه در ذهن شما ایجاد کند و باعث شکل گیری یک راه جدید برای شما باشد، نوعی سرگرمی نیز محسوب می شود. دیدن خلاقیت هایی که دیگران برای طراحی سایت و به ویژه برای جلب توجه به کار برده اند، توجه هر کاربری را به خود جلب می کند.

معمولا طراحان سایت با دیدن نمونه های برجسته در سطح جهانی به دنبال یافتن دلیل برجستگی و ترفندهای به کار رفته در آن طراحی می باشند تا بتوانند ترفند و روشی مشابه همان مورد را در طراحی سایت خود پیاده سازی کنند.

در این مقاله می خواهیم بهترین نمونه هایی که در سال ۲۰۲۱ مود توجه عموم مرذم قرار گرفته است را برای شما بیان کنیم. علاوه بر این جهت آماده سازی ذهن شما (در صورتی که یک طراح تازه کار هستید) برخی ترفندهای جلب توجه را در این مقاله بیان می کنیم تا بتوانید راحت تر با سایت های طراحی شده ارتباط برقرار کنید.

ترندهای برتر در طراحی وب سایت

جدیدا فناوری تاثیر بسیار زیادی بر روی طراحی وب گذاشته است. ترندهای طراحی وب سایت حاصل تغییرات فناوری و فرهنگی است. با وجود اینکه ویروس کرونا مشکلات زیان باری را بر جای گذاشت؛ ولی باعث شد اعتماد به فناوری به بالاترین سطح خود برسد. طراحان با استفاده از ترندهای مختلف می توانند محصول خود را به مخاطبین هدف به صورت خوشایند نمایش دهند و این کار یک امتیاز برجسته در رقابت با هم صنف های خود محسوب می شود.

اما مشکل اصلی این ترندها این است که دائما در حال تغییر و تحول هستند و در نتیجه تصمیم گیری در مورد استفاده از ترندهای مختلف کار مشکلی است. در ادامه به معرفی برخی از این ترندها بپردازیم. شما می توانید برای طراحی سایت فروشگاهی خود از این ترندها بهره ببرید و وب سایت خود را به بهترین شکل ممکن به کاربران خود عرضه کنید.

 • طرح های تیره

در طی یک سال گذشته برخی سیستم عامل ها و مرورگرها به سمت رابط کاربری با طرح تیره تغییر مسیر دادند که بسیار مورد توجه مخاطبین قرار گرفت. با ترکیب رنگ های تیره طراحان می توانند توجه کاربر را جلب کرده و تحت تاثیر وب سایت خود قرار دهند. در حال حاضر یکی از بزرگ ترین ترندها طرح تیره می باشد.

توجه داشته باشید که به یکباره نباید کاربر را تحت فشار قرار داد و با فضای کاملا بسته و تیره مواجه کرد. بهتر است که فضای خالی سفید در بخش های مختلف وب سایت مشاهده شود. برخی از ویژگی های این ترند به شرح زیر است.

 1. فوق العاده مدرن به نظر می رسد.
 2. باعث می شود سایر عناصر طراحی ظاهری جذاب و پویا داشته باشند.
 3. کاهش خستگی چشم را در شرایط کم نور
 4. صرفه جویی بیشتر در مصرف باتری دستگاه خود
 • استفاده از گرادیانت

چند سالی است که گرادیانت تاثیر بسزایی در دنیای طراحی وب گذاشته است و عنوتن دومین ترند برتر در سال ۲۰۲۱ را از آن خود کرده است. پیش از این استفاده از طرح های راکد سبب شد که کاربران خسته شوند و دیگر توجهی به طرح های راکد نداشته باشند. در نتیجه طراحان سبک های بصری جدیدی را امتحان کردند که گرادیانت جایگزینی برای رنگ های مسطح بود.

مطالعه بیشتر: مراحل طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی

 • ترکیب رنگ های غیر معمول

یکی از برترین ترندهایی که در سال ۲۰۲۱ بسیار مورد استفاده طراحان قرار گرفت، استفاده از رنگ های جسورانه و ترکیب رنگ های غیر معمول بود که با یکدیگر به طور کامل هماهنگی داشتند. به کارگیری سایه های براق، رنگ های غلیظ و رنگ های که حالت غیر طبیعی دارند در طراحی سایت باعث بیشتر در حافظه مخاطب بمانند.

 • طرح های سه بعدی

کاربران معمولا به هنگام مشاهده یک عکس سه بعدی راحت تر می توانند آن را به صورت ذهنی لمس کنند و با عکس مربوطه ارتباط بگیرند. استفاده از عناصر سه بعدی سالیان درازی است که استفاده می شود اما امروزه در حال پیشرفت و افزایش محبوبیت می باشد.

نکته: یکی از مهم ترین نیازهای طراحی سه بعدی، عملکرد بالای وب سایت شماست که باید سریعا بارگذاری شده و بهینه باشد. در غیر اینصورت وب سایت شما نمی تواند چنین محتوای سنگینی را بارگذاری کند.

 • نمایش محتوا با پیمایش یا اسکرول کردن صفحه

وب سایت هایی که بر اساس اسکرول کردن صفحه ایجاد می شوند، پیشروی کاربر را دنبال می کنند و اطلاعات مرتبط را به او نشان می دهند. این گونه وب سایت ها دارای قدرت تاثیرات حرکت و انیمیشن می باشند و به همین دلیل کاربر را جذب خود می کنند تا زمان بیشتری را در وب سایت شما بگذراند. این تاثیرات سبب می شود که کاربران وب سایت شما را در ذهن خود داشته باشند.

 • استفاده از پیشنمایش افقی

بسیاری از طراحان سایت برای منحصر به فرد نشان دادن وب سایت خود، از اسکرول افقی برای وب سایت استفاده می کنند. اگر قصد دارید از این متد برای وب سایت خود استفاده کنید بایستی برخی از موارد را در نظر داشته باشید.

 • هرگز کاربران خود را به استفاده از این حالت نمایش مجبور نکنید، بلکه به آن‌‌ها اجازه دهید از روش های دیگر نیز برای پیمایش صفحات استفاده کنند.
 • از نشانه ها و المان های تصویری واضحی که به کاربر می‌گوید این صفحه به صورت افقی اسکرول می‌شود استفاده کنید و این المان ها را پنهان نکنید.
 • اگر صفحه فرود شما محتوای متنی دارد به هیچ وجه از این روش استفاده نکنید. (اسکرول افقی برای محتوا یک اشتباه بزرگ است چرا که تجربه کاربری را تقریبا نابود می کند.)
 • تصاویر و گالری های بزرگ

حتما شما هم شنیده اید که یک عکس برابر با هزار کلمه است. این موضوع همیشه عین واقعیت بوده است. از فروشگاه آنلاین گرفته تا طراحی سایت شرکتی، همگی در صورتی که یک گالری جداگانه برای وب سایت خود داشته باشند، از دید مخاطب برجسته تر هستند. البته در نظر داشته باشید که برخی از نکات را می بایست برای گالری تصاویر خود رعایت کنید.

 • فقط از بهترین تصاویر خود استفاده کنید؛
 • از رنگ ها و سبک های سازگاری بین تصاویر اطمینان حاصل کنید.
 • عکس های محصول را با پس زمینه سفید بگیرید ؛
 • اندازه تصاویر کوچک تصویر را افزایش دهید و توضیحات را در زیر یا کنار قرار دهید.
 • استفاده از فونت های کلاسیک

یکی از راه های جذب مخاطب استفاده زا فونت های قدیمی و کلاسیک است. به خصوص در سایت های انگلیسی این روش بسیار رواج دارد و مورد توجه بسیاری از مخاطبین است. با وجود اینکه فوت های کلاسیک اغلب قلم یکسانی دارند، ولی انتخاب یک فونت کلاسیک توسط طراحان سایت نشان از خلاقیت او می باشد.

 • استفاده از رنگ های خاموش

استفاده از رنگ بی صدا و خاموش به معنی استفاده از رنگ های روشن و ملایم در زمینه رنگ های تیره است. این ترکیب رنگ آرامش خاصی را به همراه دارد و جدا از حالت کلاسیکی، زیبایی خاصی را به صفحه می دهد. برای عکاسی از گوشی های همراه و یا تلویزیون و … معمولا از این ترند استفاده می کنند.

بهترین نمونه های طراحی سایت در سال ۲۰۲۱

 • Khan Academy محبوبیت در طراحی المان

اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید حتما می دانید که یکی از وب سایت های تمام عیار برای یادگیری، خان آکادمی می باشد. با ورد به این سایت می توانید انیمیشن های جذاب، گفت و گو، آموزش های جامع در زمینه های مختلف، ارائه آمارهای دقیق در زمینه های مختلف، المان های جذاب برای گروه سنی پایین و … را به صورت یکجا ببینید. تمامی این موارد سبب می شود که شما یک وب سایت کاربر پسند داشته باشید.

کسب اطلاعات بیشتر: مدت زمان لازم برای طراحی سایت حرفه ای

 • L.A. Times اصالت و ماندگاری

تقریبا در سر تا سر دنیا بزرگترین روزنامه آمریکا، یعنی لس آنجلس تایمز مشهور می باشد. این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۸۸۱ شروع کرده است و توانسته محبوبیت ویژه ای میان مردم آمریکا کسب کند. پس از پیشرفت تکنولوژی که روزنامه های کاغذی کم کم از عرصه حذف شدند، لس آنجلس تایمز با طراحی یک وب سایت زیبا همچنان جایگاه پیشین خود را حفظ کرد.

از ویژگی های برجسته این وب سایت می توان به رابط کاربری بسیار آسان، تفکیک دقیق در دسته بندی موضوعات، حفظ ساختار اصیل خود اشاره کرد.

 • ETQ جذابیت در تصویر

ETQ وب سایتی که هر سال میان بهترین طراحی های وب سایت سال جایگاه ویژه ای دارد. این شرکت در زمینه تولید کفش فعالیت می کند که طراحی وب سایت آن سبب شده که برند آن نیز معروف شود. از ویژگی های قابل توجه آن می توان به استفاده از تصاویر با کیفیت و حرفه ای نام برد که چشم بسیاری از مخاطبین را به خود جلب کرده است. علاوه بر این وب سایت این شرکت دارای رابط کاربری مناسب و سرعت بسیار بالایی است.

 • Elias Akentour Portfolio استفاده جسورانه از سیاه و سفید

الیاس آکنتور یک هنرمند معروف فرانسوی است که در زمینه طراحی و برندسازی فعالیت می کند. در این وب سایت شما می توانید ترکیبی از عکس های خلاقانه و محتوای ویدیویی را در غالب دو رنگ سیاه و سفید مشاهده کنید. در لحظه ورود به این سایت تجملی بودن آن به چشم می خورد. یکی از دلایل اصلی قرار گرفتن این وب سایت در نمونه هیا برتر، استفاده از انیمیشن های جذاب است که ارتباط بیشتری را با کاربر برقرار می کند.

 • Torgerson Design Partners  طراحی مینیمال و خاص از تمام جزئیات

این شرکت در زمینه مهندسی معماری فعالیت می کند. اما یک الگوی منحصر به فرد برای انواع وب سایت های شرکتی می تواند باشد. در این سایت شما نمادهای تکراری و خسته کننده مشاهده نمی کنید. طراحی تمیز و یکدست، استفاده از انیمیشن ها گوناگون و جذاب باعث شده است شما شکل متفاوتی از طراحی یک وب سایت را ببینید.

 • Locomotive – Swab the World  امید و آگاهی در طراحی

قطعا با ورود به این سایت، تماشای المان های جذاب آن شما را مشغول به خود می کند. هدف این سایت آگاهی مردم از اهمیت اهدای سلول های بنیادی در نجات جان بیماران است. از ویژگی های برجسته آن می توان به المان گذاری های درست و کاربرپسند بودن محتوای سایت اشاره کرد.

نقد و بررسی

روش های متنوعی برای زیباسازی وب سایت و جذب نگاه مخاطب است. در این مقاله چندین مورد از روش های برجسته که با استفاده از آن ها می توان نگاه مخاطب را جلب کرد بیان شد. با استفاده از این ترندها و با نگاهی به وب سایت های برجسته دنیا می توان به یک طراحی موفق دست پیدا کرد.

شرکت طراحی سایت تارینوتک با استفاده از همین الگوها، ایده های مشتریان و نظر متخصصین توانسته است در زمینه طراحی سایت خدماتی را به شما عزیزان ارائه کند. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی سایت با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و با مشاورین ما به صورت رایگان در تماس باشید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *