کیورد استافینگ چیست؟

کیورد استافینگ

کیورد استافینگ پر کردن صفحه یک صفحه سایت، با کلمات  گفته می شود که با هدف دستکاری رتبه در نتایج جستجو گوگل مورد استفاده قرار می گیرد.در گذشته که موتورهای جستجو مانند گوگل به هوشمندی امروز نبودند از این روشها برای اینکه در صدر جستجوها قرار بگیرد استفاده می شد.

ولی امروز با توسعه هوش مصنوعی، گوگل هر روز باهوش تر می شود و این موارد  خطا را تشخیص می دهد.همچنین گوگل با توسعه الگوریتم ها و آپدیت انها از بروز این نوع خطا های آگاهانه و یا ناآگاهانه وب مستر ها جلوگیری می کند.


ربات های گوگل محتوای منتشر شده را بر اساس آنچه کاربر می بیند تحلیل و بررسی می کند، نه براساس تکرار کلمات کلیدی در یک صفحه.گوگل به کاربران و رضایت آنها بیش از پیش اهمیت می دهد و کارابران حرف اول را می زند وچون کیورد استافینگ باعث می شود که کاربر تجربه بدی از بازدید محتوای یک سایت داشته باشد ،این نوع وب سایت ها را گوگل جریمه می کند.
گوگل تاکید دارد که محتوای تولیدی سایت ها مفید ، باکیفیت و غنی از اطلاعات درست باشد و این اطلاعات مرتبط با کلمه کلیدی باشد. 

کیورد استافینگ

 انواع کیورد استافینگ کدام است؟

۱-لیستی از شماره های تماسی که ارزشی برای کاربر ایجاد نمی کند.
۲-لیستی از بلوک های متنی که هدف آن بالا بردت وب سایتی مشخص برای رنک گرفتن می باشد.
۳-تکرار کلمات کلیدی به صورت غیر طبعی در یک متن
۴-همرنگ کردن کلمات کلیدی که با رنگ صفحه یکسان است.
کیورد استافینگ
مثال:طراحی سایت


{ شرکت ما در حوزه طراحی سایت فعالیت می کند.طراحی سایتی که توسط تیم طراحی انجام می شود با کیفیت بود و تمام المان های فنی در آن رعایت می شود. شرکت ما، طراحی سایت های شرکتی،طراحی سایت های فروشگاهی و طراحی سایت های اختصاصی را انجام می دهد.}
در متن بالا که یک متن ۵۰ کلمه ای است،کلمه کلید طراحی سایت ۵ بار ذکر شده است که یک نمونه کیورد استفاینگ می باشد.برای جلوگیری از این ارور باید به مفهومی به نام Keyword Dendity  توجه کرد.که حد استانداردی را تعیین می کند.KW D=(کلیدی کلمه تعدادمتن کل تعداد)*۱۰۰
۵۰)*۱۰۰=۱۰% که در این تعداد استفاده از کلمه کلیدی،چگالی ۱۰ درصد را به همراه داشته است که که در حالت استاندارد میزان ۲% حد ایده آل می باشد.


پیشنهادات developers.google.com برای جلوگیری از کیورد استافینگ

 

۱- از پر کردن یک صفحه با کلمات کلیدی پرهیز کنید،و اگر از این روش استفاده شود باعث می شود که نتایج مورد نظر برای کابران شما به عنوان اسپم و هرزنامه نشان داده شود.
نوشتن کلمات به صورت Foobar, foo bar, foobars, foo bars کمکی به کاربر وردی شما نمی کند.بلکه میزان اسپم شدن و همچنین نرخ خروج را افزایش می دهد.

۲-در Alt  تصویر (متن جایگزین)از کلمه کلیدی مرتبط با محتوا استفاده شود. و باید اضافه کرد که محتوای مفید و غنی باشد.
از پر کردن قسمت متن جایگزن،با کلمات کلیدی پرهیز کنید.در صورت انجام منجر به تجربه منفی در کاربر می شود.و ممکن است گوگل به عنوان اسپم در نظر بگیرد.

کیورد استافینگ

در اخر …

 در جستجوی رتبه‌بندی یا ترافیک بالاتر، تعداد کمی از سایت‌ها از تکنیک‌هایی استفاده می‌کنند که به نفع کاربران نیست، مانند کیورد استافینگ جایی که هدف این است که به دنبال میان‌برها یا حفره‌هایی بگردند که صفحات را بالاتر از حد مورد نظررتبه‌بندی کنند.

ما هر روز انواع تکنیک های وب هرزنامه را می بینیم، از پر کردن کلمات کلیدی گرفته تا طرح های پیوندی که تلاش می کنند سایت ها را در رتبه بندی بالاتر ببرند. هدف بسیاری از تغییرات رتبه‌بندی ما این است که به جستجوگران کمک کنیم تا سایت‌هایی را پیدا کنند که تجربه کاربری عالی ارائه می‌دهند و نیازهای اطلاعاتی آنها را برآورده می‌کنند.

ما همچنین می‌خواهیم افرادی که سایت‌های عالی را برای کاربران، نه فقط الگوریتم‌ها، می‌سازند، نتیجه تلاش خود را مشاهده کنند.

برای این منظور، تغییرات پاندا را راه‌اندازی کردیم که با موفقیت سایت‌های با کیفیت بالاتر را در نتایج جستجو مشخص می کند

. یک الگوریتم صفحه‌آرایی را راه‌اندازی شده است که رتبه‌بندی سایت‌هایی را که محتوای زیادی در دسترس ندارند کاهش می‌دهد 

استفاده از کیورد ساتافینگ برای دریافت رنک،باعث می شود که الگوریتم هایی مانند پاندا آن را شناسایی کرده و سایت شما مورد پنالتی قرار بگیرد.که جریمه های گوگل متفاوت بود از اسپم نشان دادن محتوای شما به کاربر گرفته تا اینکه حذف کردن سایت شما را به عنوان جریمه در نظر بگیرد.

علاوه بر این همانطور که  در ابتدا بیان شد گوگل به کاربران بسیار اهمیت میدهد و محتوای بی کیفبت باعث می شود که کاربران سایت شما را ترک کرده که باعث افزایش نرخ خروج از سایت می شود.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *