10 ایده مدرن طراحی وب سایت در سال 2021
تارینوتک

10 ایده مدرن طراحی وب سایت در سال 2021

در این مقاله قصد داریم 10 ایده مدرن طراحی وب سایت در سال 2021 را بیان کنیم. اگر از این موارد برای طراحی وب سایت خود استفاده کنید خواهید دید که پیشرفت بسیار زیادی در این زمینه برای کسب و کار شما حاصل می شود.

طراحی سایت تقریباً 95٪ از اولین بازدید بازدیدکننده از تجارت شما را بر عهده دارد و طراحی عالی می تواند به شما در بهبود تعداد فروش کمک کند.

به همین دلیل مهم است که طراحی وب مدرن را در استراتژی بازاریابی خود بگنجانید.

اما چه ایده هایی برای طراحی وب سایت مدرن در آستانه 2021 است؟ و چگونه می توانید از آنها برای تازه سازی سایت خود استفاده کنید؟

فقط برای 10 ایده طراحی وب سایت مدرن که امسال می توانید برای الهام گرفتن مدنظر داشته باشید ، به خواندن ادامه دهید!

آیا به الهام بخش طراحی وب مدرن تری نیاز دارید؟ با تارینوتک و با شماره 021-91310310 تماس بگیرید!

10 ایده مدرن طراحی وب سایت

1. فضای سفید

طراحی وب سایت مدرن در حال بازگشت به مینیمالیسم با موج فضای سفید هدفمند است ، دقیقاً مانند مجلات چاپی.

مانند جریان های طبیعی ، فضای سفید به بازدیدکنندگان کمک می کند تا از طریق صفحات سایت شما ، از یک عنصر به عنصر دیگر سرازیر شوند – و این یک سلسله مراتب بصری ایجاد می کند که هیچ عنصری حواس شما را از کل عوض نمی کند.

فضای سفید اتاق تنفس باعث آرامش چشم بینندگان می شود. همچنین با تعریف روابط بین عناصر صفحه به درک مطلب کمک می کند.

هنگامی که دو عنصر با فضای سفید کمی در بین یکدیگر قرار داشته باشند ، چشم انسان آنها را به عنوان یک واحد مشاهده خواهد کرد. از طرف دیگر ، اگر دو عنصر فاصله بیشتری داشته باشند ، چشمان شما آنها را جداگانه مشاهده می کند.

فضای سفید به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا سلسله مراتب سایت شما را شناسایی کنند. و آنها از فضای سفید برای یافتن مهمترین اطلاعات در صفحات استفاده می کنند ، بنابراین دانستن نحوه استفاده از فضای سفید در وب سایت شما به بهبود تجربه کاربری سایت شما (UX) کمک می کند.
مثال: به عنوان یک طراح وب و تعامل ، به فضای سفید موجود در نمونه کارهای دیجیتالی Myles Nguyen نگاهی بیندازید

طراحی وب سایت مدرن

طراحی وب سایت مدرن

ببینید چگونه شما را به سمت همه نکات مهم هدایت می کند؟ مقدار فضای سفیدی که او از طراحی سایت مدرنش بر جای می گذارد ، اجازه می دهد تا چشمان شما به راحتی سفر کنند و مکان های زیادی را برای استراحت به شما می دهد.

این نمونه طراحی وب مدرن ، تعریف مینیمالیسم را با استفاده متفکرانه از فضای سفید تعریف می کند.

2. سرصفحه های تمام صفحه

سرصفحه های تمام صفحه راهی برای طراحی وب سایت مدرن در سال 2021 است.

طراحان وب می توانند تغییرات هدر را اعمال کنند ، اما یک تنظیم محبوب شامل اضافه کردن دکمه های متن اصلی یا دکمه های فراخوان برای عمل (CTA) در سمت چپ هدر با تصاویر چشم نواز در سمت راست است.

دلیل این امر آنست که خوانندگان بیشترین تمرکز خود را در بالا سمت چپ صفحه شما معطوف می کنند.

مثال: وب سایت Discord با ارائه برنامه چت صوتی و نوشتاری برای پارسه مثال خوبی است

طراحی وب سایت مدرن

طراحی وب سایت مدرن

Discord یک تصویر سرگرم کننده در سمت راست سربرگ آنها به نمایش می گذارد و مزایای سرویس پولی آنها در سمت چپ را برجسته می کند. دکمه های CTA آنها به وضوح مشخص شده است و دقیقاً به بینندگان می گوید که برای به دست آوردن تجربیات اضافه شده ، چه کاری باید انجام دهند.

با پیمایش به پایین ، خواهید دید که Discord عناصر سایت را به صورت کارت دسته بندی می کند، در حالی که عنصر سرگرم کننده را حفظ می کند ، اطلاعات آنها را زیبا ، آسان برای جستجو و خواندن آسان می کند. شما می توانید ببینید که چگونه وب سایت هایی مانند این یکی احساس پیچیدگی بازیگوشی را ایجاد می کنند.

3. نشانگرهای بازیگوش

وب سایت های مدرن اغلب نشانگرهایی دارند که مشاهده صفحات را به یک تجربه جدید تبدیل می کند.

اجرای مکان نما های بازیگوش در سایت شما در سال 2021 می تواند به سادگی تغییر شکل مکان نما یا به همان اندازه پیچیده باشد که کدگذاری انیمیشن های ایجاد شده توسط مکان نما باشد. در هر صورت بازدیدکنندگان شما درگیر شدن با نشانگرهای منحصر به فرد اوقات خوبی خواهند داشت.

مثال: پائولو فورناسیر یک مکان نما عالی در مجموعه کارهای آنلاین خود دارد. نشانگر هنگام پیمایش روی متن منصوب شده به صورت عمودی ، عکس های مختلفی را با یک انیمیشن مواج و یک لحن پیانو نمایش می دهد

طراحی وب سایت مدرن

طراحی وب سایت مدرن

به دلیل بازی انیمیشن ، کاربران به راحتی چند دقیقه را با شنیدن مکان نما روی منوی پیمایش سپری می کنند.

مکان نما شما نیازی به پیچیدگی این مورد ندارد ، اما اضافه کردن یک عنصر منحصر به فرد به مکان نما مطمئناً ادویه ای به وب سایت شما اضافه می کند.

4. پیمایش پویا

پیمایش پویا یکی دیگر از روندهای مدرن طراحی وب برای سال 2021 است.

یک نسخه از پیمایش پویا سرعت پیمایش متفاوتی را برای پیش زمینه و پس زمینه سایت شما تنظیم می کند تا جلوه ای سه بعدی به بازدیدکنندگان بدهد.

مثال: نگاهی سریع به سایت Crypton’s بیندازید تا ببینید که چگونه پیمایش پویا سرگرم کننده باعث ایجاد سایت می شود.

طراحی وب سایت مدرن

طراحی وب سایت مدرن

یلم پس زمینه همچنین می تواند در پیمایش پویا قرار گیرد ، جایی که این ویدیو فقط هنگام پیمایش کاربران پخش می شود – و با پیمایش پویا ، می توانید انیمیشن ها را تحریک کنید و تصاویر خود را به نظر جادویی نشان دهید.

5. تصاویر سفارشی

تصاویر روح شما را در برند و وب سایت شما زنده می کند.

وقتی نوبت به تصاویر می رسد ، طراحی وب مدرن برای سال 2021 از انتشارات چاپی و سایر قالب های هنری سنتی الهام می گیرد.

روزهای گذشته تصاویر سهام کوکی بریده شده است ، وب سایت هایی که تصاویر سفارشی را در طراحی وب مدرن خود در سال 2021 ترکیب می کنند.

مثال: به عنوان مثال نگاهی به هنر تصویرگر مشهور آلیس لی بیندازید. او تصاویر سفارشی را برای مارک های معروف مانند Macy’s و The Washington Post طراحی کرده است. در اینجا یکی از موارد ایجاد شده برای Airbnb است.

طراحی وب سایت مدرن

طراحی وب سایت مدرن

هنر وی به ایجاد روند رو به رشد تصاویر سفارشی برای مارک هایی کمک کرده است که به نظر می رسد مستقیماً از یک کتاب داستان بیرون آمده اند.

و با افزایش قابلیت کدگذاری ، تصاویر همچنان فراتر از طراحی 2D تکامل می یابند.

اکنون نیز ، طراحی های دیجیتالی توهمات سه بعدی را به وجود می آورند که لایه دیگری از عمق را به اینترنت می افزایند.

مثلا:

  • تغییر آرام از یک رنگ به رنگ دیگر با سایه شیب
  • سبک های برش دیجیتال که از طرح های بریده شده از لایه های کاغذ تقلید می کنند
  • تعامل مکان نما سه بعدی که کاربران نمی توانند در تعامل با سایت شما کمک کنند

6. طراحی شبکه

طراحان وب مدرن در سال 2021 به بازی با شبکه ادامه خواهند داد – و یک طرح نامتقارن احتمالاً محبوبیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

مثال: نمونه کارهای آنلاین Jingqi Fan نشان می دهد که چیدمان نامتقارن می تواند چقدر کارا باشد. سایت وی فضای سفید و سبک مینیمالیستی زیادی را نشان می دهد که تصاویر پروژه او را برجسته می کند ، در حالی که طراحی نامتقارن سایت وی را تازه ، هیجان انگیز و جذاب نگه می دارد.

بسیاری از طراحان برتر از CSS Grid Layout برای آوردن تمام قابلیت های طرح چاپ به وب استفاده می کنند.

CSS Grid Layout که به عنوان Grid نیز شناخته می شود ، یک سیستم طرح بندی شبکه ای 2D برای Cascading Styles Sheet است ، یک زبان برنامه نویسی است که طرح یک صفحه سایت HTML را توصیف می کند. Grid به طراحان وب این امکان را می دهد تا طرح هایی را برای طراحی وب پاسخگو پیچیده با سهولت و پیوسته در مرورگرها ایجاد کنند.

طرح شبکه CSS قبل از اینکه با همه رابط ها سازگار شود هنوز راهی برای پیش بردن دارد ، اما همچنان به عنوان یک روند برتر طراحی وب برای سال 2021 حرکت خود را ادامه می دهد.

7. روند رنگ ها در سال 2021

طراحی وب سایت مدرن ، پالت های رنگی را جستجو می کند و هر ساله رنگ جدیدی برای وب وجود دارد. در سال 2018 ، زرد ، 2019 ، آبی بود و در سال 2021 ، جامعه پیش بینی روند WGSN نعناع را پیش بینی می کند.

به طور کلی ، Venngage پیش بینی می کند که پالت های رنگی آنلاین در سال 2021 در مقابل 2019 بی صدا می شوند.

شیب ها روندی است که از 2019 تا 2021 ادامه دارد و طراحان احتمالاً کاوش در اعماقی را که می توانند با شیب ها طراحی کنند ادامه می دهند. و از آنجا که شیب ها طیف وسیعی از رنگ ها را پوشش می دهند ، برای هدف قرار دادن مخاطبان گسترده بسیار مناسب هستند.

روانشناسی رنگ همچنین در روند طراحی وب برای سال 2021 نقش بسزایی دارد. اطمینان حاصل کنید که قبل از ایجاد یک پالت رنگ جدید برای شرکت خود ، در مورد روانشناسی رنگها تحقیق کنید. مهم است که رنگ های شما با نام تجاری شما مطابقت داشته باشد.

برخی از روندهای کوچکتر در رنگ ها از 2019 تا 2021 ادامه دارد. به نظر می رسد که:

رنگ های ملایم و خنک (آبی ، آبی و خاکستری) = اطلاعات و زمینه ها
رنگهای پررنگ و گرم (قرمز ، نارنجی ، حتی سبز) = فراخوان برای اقدام (CTA)
مثال: وب سایت ترلو را برای مشارکت پروژه و نرم افزار سازماندهی بررسی کنید.

این وب سایت نمونه ای عالی از ترکیب پالت های رنگی و شیب های خاموش در یک طراحی صاف و گویا است. آنها حتی CTA خود را با رنگ روشن برجسته می کنند!

8. قلم های پررنگ

طراحی وب مدرن در سال های 2021 و 2019 حتی بیشتر با قلم ها بازی خواهد کرد. فونت های San-serif و serif مانند همیشه محبوب هستند و نوع پرنعمت آنها به طرز شگفت انگیزی باعث بازگشت برندها می شود.

نوع برجسته و نوع پررنگ نیز در بسیاری از مکانها چهره خود را نشان می دهد – از نام های تجاری گرفته تا عنوان صفحه اصلی ، که برجسته ترین نوع از آنها متن غالب صفحه است.

مثال: به نحوه بازی Startup Lab با نوع پررنگ و بریده بریده شده از تصاویر نگاهی بیندازید. کسانی که به سایت احساس جسورانه و متراکمی می بخشند ، در حالی که هنوز حرفه ای هستند.

سرگرم کننده ، درست است؟

همچنین ببینید که چگونه آنها حروف کلاسیک را در نام تجاری خود گنجانده اند؟ این کمی جلوه ناخوشایند تبلیغ می کند ، که به راحتی با رنگ صورتی حبابدار صفحه در تضاد است. یک انتخاب جسورانه ، اما آنها آن را به خوبی کنار کشیدند.

اطمینان حاصل کنید که یک نوع متن متناسب با نام تجاری ، مخاطبان و هدفی که برای شرکت خود دارید انتخاب کنید.

اطمینان حاصل کنید که متن اصلی مطالب موجود در سایت خود را به راحتی متن تایپ کنید. خوانایی متن شما یکی از عوامل اساسی در بهبود UX سایت شما است. sans-serif ساده و بی ادعایی مثل Arial یک انتخاب عالی است

9. افزایش تمرکز بر UX / UI

طراحی وب مدرن در سال 2019 بر روی انسان تمرکز دارد و در سال 2021 از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد.

UX سایت شما باید در سال 2021 روان ، بدون وقفه و جذاب باشد. این بدان معنی است:

بارگیری سریع صفحه
بی نظمی (استفاده از آن فضای سفید!)
محتوای قابل جستجو و قابل جستجو برای SEO
چند رسانه ای
طراحان وب برای خلق یک UX عالی ، عملکردی را با خلاقیت بسته بندی می کنند و به طراحی تمیز متمایل می شوند در حالی که هنوز از همه روش های مناسب خلاق و منحصر به فرد هستند. طراحان برتر وب ، کمی بی نظمی را به دنیای سفید و استریل فناوری می اندازند ، دقیقاً مانند کمی سس شکلات روی پیشخوان آشپزخانه.

دست در دست UX ، رابط کاربری سایت شما (UI) باید در سال 2021 بصری باشد. این بدان معنی است:

رابط های صوتی فعال
زیرنویس های تصویر
رونویسی از ویدئو
هیچ عنصر حواس پرتی وجود ندارد
طراحی حرکت متعادل
UX / UI سایت خود را با این موارد بالا ببرید:

ارائه محتوای آسان برای خواندن و رابط های کاربری آسان برای بازدیدکنندگان
زدن دندان شیرین زیبایی آنها
همچنین لازم به ذکر است که گشت و گذار در تلفن همراه در سال 2021 در برابر سال 2019 بزرگتر خواهد شد. بیش از 50٪ از ترافیک اینترنت از طریق دستگاه های تلفن همراه حاصل می شود و انتظار می رود این تعداد افزایش یابد.

برای اینکه یک وب سایت در سال 2021 یک طراحی وب مدرن موفق داشته باشد ، تمام عناصر آن باید بدون نقص به دسک تاپ و موبایل ترجمه شوند. انیمیشن و فیلمبرداری پاسخگو از طریق تلفن همراه برای طراحی وب مدرن به طور فزاینده ای مهم خواهد شد.

مثال: نگاهی بیندازید به طراحی موبایل زیبا Chobani.

چوبانی طراحی زیبا و کاملاً پاسخگویی را در اختیار کاربران موبایل قرار می دهد که از فضای سفید کاملاً استفاده می کند. محتوای آنها با تصاویر چشم نواز و دهان آور از محصولاتشان به راحتی قابل اسکن است.

Chobani با داشتن یک بنر CTA در پایین صفحه با کلیک آسان ، مطمئن است که چگونه می تواند مخاطبان تلفن همراه خود را جلب کند.

10. داستان های تأثیرگذار و جذاب

سرانجام ، وب سایت های مدرن در سال 2021 در داستان پردازی می درخشند.

برای اینکه سایت شما به یک وب سایت مدرن و اصلی تبدیل شود ، بیاموزید که چگونه داستان های جذاب را در محتوای خود و کمپین های تبلیغاتی بگویید.

با طراحی وب سایت درجه یک و یک داستان جذاب ، سایت شما مطمئناً مخاطبان شما را جذب و تبدیل خواهد کرد.

مثال: نام تجاری مواد غذایی پایدار وب سایت Zume نمونه خوبی از استفاده از وب سایت خود برای بیان یک داستان است.

زومه مشکلی را مشاهده کرد ، تصمیم گرفت آن را برطرف کند ، و آنها با تهیه کارآمدتر وعده های غذایی هر بار یک وعده ، به جهانیان می گویند که چگونه این کار را انجام می دهند.

این سایت تمیز ، قابل اسکن است و دارای تعداد زیادی تصویر ، اینفوگرافیک ، و یک ویدیوی بسیار جذاب است که افراد و هدف آنها را توضیح می دهد.

در اینجا برخی از نمونه های مدرن طراحی وب سایت مورد علاقه ما برای الهام بخشیدن به شما آورده شده است.

آیا برای تبدیل سایت خود به طراحی وب مدرن در سال 2021 می خواهید کمک کنید؟ ما برای بیش از 1000 کسب و کار نمونه کارهای وب برنده جایزه داریم!

به ما زنگ بزنید به شماره 02191310310 یا با ما در ارتباط باشید تا ببینید چگونه خدمات طراحی وب می توانند شما را به یک معلم مدرن طراحی وب تبدیل کنند!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *