آکادمی

EAT _مهم ترین بروزرسانی گوگل در سال2020

E A T چیست

گوگل الگوریتم‌های مختلفی برای ارزیابی کیفی و رتبه‌دهی سایت و صفحات شما دارد. یکی از مهمترین الگوریتم‌های این شرکت امتیاز EAT است.یکی از به روز رسانی های پر سر و صدا ی گوگل در سال 2017میلادی .

یکی از مهمترین امتیازات و الگوریتم‌هایی که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان باید در سال 2020 به صورت جدی به آن فکر کرد EAT گوگل است

eat

EAT مخفف چیست؟

 • تخصص (Expertise)
 • اعتبار (Authoritativeness)
 • اعتماد (Trustworthiness)

سایت‌هایی با عنوان YMYL وجود دارند و در واقع الگوریتم امتیازدهی گوگل برای چنین سایت‌هایی اهمیت بسیار زیادی دارد. YMYL به معنای Your Money or Your Life  است و نشان می‌دهد محتوای سایت مورد نظر مستقیما به پول یا زندگی شما مرتبط است.

1- تخصص (EXPERTISE)

مطلب شما به صورت تخصصی و ترجیحا توسط افراد متخصص آماده شده باشد.تولیدکنندگان محتوا باید در حوزه‌های مرتبط دانش و تخصص کافی و قابل اثبات داشته باشند، تا بتوان به کسب و کار آنها به عنوان یک منبع موثق، بادانش و قابل اتکا نگاه کرد.باید شناخت درستی از مخاطبان خود داشته باشید و مطالبتان باید جامع و تخصصی باشد اگر مخاطبان شما کاربران عمومی هستند، باید حتی مفاهیم پیچیده را به صورت کامل ساده و قابل فهم برای آنها توضیح دهید. 

e a t

2- اعتبار (AUTHORITATIVENESS

مخاطبان باید شما را به عنوان یک مرجع معتبر و موثق بشناسند. این اعتبار از تعداد ارجاعاتی که از سوی سایت‌ها و کاربران دیگر به شما می‌دهند سنجیده می‌شوند و بک‌لینک‌هایی که می‌گیرید، هر جایی که شما را در شبکه‌های اجتماعی منشن یا تگ می‌کنند و هرگونه سیگنال دریافتی موثر است

3- اعتماد (TRUSTWORTHINESS)

بعد از تخصص و اعتبار، اعتماد است که اهمیت زیادی دارد شما باید دقیقا به مخاطبان خود بفهمانید همان‌ چیزی هستید که ادعا می‌کنید و این حس اعتماد را باید در آنها به وجود آورید. باید نشان دهید که سمت کاربر هستید و او را از خودتان می‌دانید. درج تصاویر و توضیحات واقعی محصولات، بیان نقاط قوت و ضعف، یک پاراگراف توضیحات درباره نویسنده، صفحه درباره ما، گواهینامه‌ها، افتخارات و جوایز کسب شده و قسمت سوالات متداول یا راهنمای کاربر از جمله مواردی است که کمک می‌کند تا میزان اعتماد نسبت به شما بیشتر شود..

چرا EAT خیلی مهم است و چه تاثیری در سئو دارد؟

بدون شک گوگل به دنبال این است که ببیند شما تا چه اندازه برای مخاطب خود اهمیت قائل هستید. این سخت‌گیری زمانی بیشتر می‌شود که تشخیص دهد سایت شما و محتوای آن با پول یا زندگی افراد ارتباط دارد.به همین دلیل تلاش می‌کند تا خودش را در قالب یک انسان واقعی قرار دهد. این مسئله آنقدر برای گوگل اهمیت دارد که برای این کار از نیروی انسانی استفاده می‌کند

ریشه یابی EAT در سئو

E-A-T

گوگل برای امتیازدهی (ایی ای تی) EAT از نیروی انسانی استفاده می‌کند که به آنها Quality Raters گفته می‌شود.گوگل یک کتابچه 164 صفحه‌ای را به عنوان مرجع در اختیار این افراد قرار داده است تا براساس استانداردهای تعریف شده بتوانند محتوا را بررسی کرده و از نظر کیفی به آن امتیاز دهند. راهنمای گوگل صفحات را براساس کیفیت محتوا به کمترین، کم، متوسط، بالا و بالاترین کیفیت تقسیم می‌کند. تمام هدف گوگل این است که تک‌تک صفحات شما بتوانند رتبه بالاتری را دریافت کنند.

ضمن اینکه از امتیازدهندگان خواسته می‌شود تا موارد زیر را با دقت بررسی کنند:

 • هدف صفحه
 • امتیاز (ایی ای تی)EAT محتوا
 • کیفیت و حجم محتوای اصلی
 • اطلاعات لازم درباره خالق محتوای اصلی
 • اعتبار و احترام خالق محتوای اصلی

این راهنما موارد مهمی چون لینک‌ها را در نظر نمی‌گیرد.

پیاده‌سازی دستورالعمل‌های الگوریتم EAT گوگل جهت بهبود جایگاه سایت در نتایج جستجو

1- مخاطب حرف اول و آخر را می‌زند

تولید محتوای باکیفیت و منحصربه‌فرد و در نهایت اهمیت دادن به مخاطب فراموش شده است. همان‌طور که اشاره کردیم EAT برای ارزیابی کیفی محتواست، در نتیجه یادتان باشد اولویت اول و آخر باید اهمیت دادن به مخاطبان و کاربران سایت باشد تا سراغ سایت همسایه نروند!

2- تولید مستمر محتوا سئو  باکیفیت که قابل اشتراک‌گذاری باشد

برای تولید محتوای خود هدف داشته باشید و به درستی آن را منتقل کنید، برنامه زمانی منظم داشته باشید و این موضوع را به اطلاع مخاطبان‌تان برسانید و تلاش کنید همیشه صادق باشید و صادق بمانید. 

باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 1. منظم مطالب‌تان را منتشر کنید.
 2. از نویسندگان دارای نام و مشخصات کافی استفاده کنید.
 3. مطالب‌تان را به نویسندگانی بسپارید که معتبر هستند و برای جاهای مختلفی کار کردند.
 4. روی موضوعات مرتبط با حوزه کاری خود تمرکز کنید و سراغ مطالب بی‌ربط نروید.
 5. هنگام نوشتن محتوا به فکر الگوریتم‌ها نباشید، به مخاطبان انسانی فکر کنید.
 6. از کلمات کلیدی به تناوب و به صورت طبیعی استفاده کنید.
 7. پیش از نگارش مطلب حتما درباره کلمات کلیدی و محتوای آن تحقیقات لازم را انجام دهید.
 8. از منابع مختلف استفاده کنید تا مطلب‌تان غنی‌تر و کاربردی‌تر باشد.

3- اعتبار خود را افزایش دهید

e a t

همان‌طور که اشاره کردیم داشتن اعتبار یکی از عوامل مهم در الگوریتم (ایی ای تی) EAT است. به همین دلیل باید تمام تلاش‌تان را به کار بگیرید تا اعتبارتان در فضای بیرون از سایت را نیز تقویت کنید

4- روی اعتماد کاربران کار کنید

مواردی را در نظر بگیرید که باعث افزایش اعتماد مخاطبان نسبت به شما شود. این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چراکه اگر کاربران به شما اعتماد کنند می‌توانند باعث اعتماد کاربران دیگر شوند،

می‌توانید موارد زیر را نیز رعایت کنید:

 • از دستاوردها، جوایز و افتخارات خود بگویید.
 • برای مشتریان برتر ارزش قائل شوید، به مشتریان جدید خوشامد بگویید یا اگر مشتری ناراضی دارید حرفش را به دقت گوش کنید.
 • انتشارات یا سایت‌هایی که از محصولات، خدمات و محتوای شما گفته‌اند را برجسته نشان دهید.
 • شرایط مختلفی را برای پرداخت هزینه یا دریافت کالا در نظر بگیرید.
 • کارمندان باکیفیت را استخدام کنید تا در زمینه‌های مرتبط با قدرت مشغول به کار شوند.
 • از HTTPS استفاده کنید تا میزان امنیت سایت‌تان را نشان دهید.
 • برای نقد و بررسی‌ها، امتیازات کاربران، تاییدیه‌های آنها و موارد مشابه تحت عنوان UGC یا محتوای تولید شده توسط کاربر ارزش قائل شوید.
 • از ظرفیت‌هایی چون ضمانت بازگشت وجه استفاده کنید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *