Google Core Web Vitals چیست؟

google core web

 Google Core Web Vitals چیست؟

Google Core Web Vitals یک ابتکار جدید از Google است که برای اندازه گیری و بهبود تجربه کاربر در وب طراحی شده است. Core Web Vitals به جای تمرکز بر معیارهای عمومی مانند مدت زمانی که طول می کشد تا کل وب سایت شما بارگذاری شود، بر نحوه اتصال عملکرد سایت وردپرس شما به ارائه یک تجربه کاربری با کیفیت بالا تمرکز می کند.

کاربران به سرعت شروع تعامل با یک صفحه اهمیت می دهند. این دقیقاً همان چیزی است که معیارهای Core Web Vitals اندازه‌گیری می‌کنند.

در حال حاضر، سه بخش اصلی وب وجود دارد:  بزرگترین رنگ محتوایی  (عملکرد بارگیری)،  تغییر چیدمان تجمعی  (پایداری بصری)، و  اولین تاخیر ورودی  (تعاملی).

به گفته گوگل، این معیارها مهم ترین معیارها برای ارائه یک تجربه کاربری عالی هستند.

اگر فکر می کنید که این نام ها گیج کننده هستند، و اگر تمایل دارید یک معیار را با معیار دیگر ترکیب کنید، نگران نباشید! ما هر معیار را به ساده ترین روش توضیح می دهیم. ما از شما می خواهیم که معنی هر Core Web Vital و تأثیر آن بر تجربه کاربر را درک کنید.

این اولین قدم برای بهبود نمرات و عملکرد کلی سئو و وردپرس شما است.

Core-Web-Vitals

توضیح بزرگترین رنگ محتوایی (LCP)

بزرگترین رنگ محتوایی (LCP) مدت زمانی را که طول می کشد تا معنی دارترین محتوا در سایت شما بارگیری شود را اندازه می گیرد – این معمولاً بخش قهرمان یا تصویر برجسته سایت شما است.

به گفته گوگل، مدت زمانی که طول می کشد تا محتوای اصلی یک صفحه بارگذاری شود، بر سرعت بارگذاری سایت شما توسط کاربران تأثیر می گذارد.

مثال عملی : شما در یک صفحه فرود می آیید و بلافاصله تصویر بالا را به طور کامل نمایش نمی دهید. شما اذیت خواهید شد، درست است؟ حتی به ترک فورا صفحه فکر می کنید. به همین دلیل است که معیار بزرگ‌ترین رنگ محتوایی ارتباط نزدیکی با تجربه کاربر دارد – بیشتر از زمان بارگذاری کلی سایت.

“عنصر” LCP برای هر سایت متفاوت است، و همچنین بین نسخه موبایل و دسکتاپ سایت شما متفاوت است. گاهی اوقات عنصر LCP می تواند یک تصویر باشد، در حالی که گاهی اوقات فقط می تواند متن باشد. در بخش نحوه آزمایش و اندازه گیری Core Web Vitals یک مثال واضح دریافت خواهید کرد  .

اگر می‌پرسید زمان LCP خوب چیست، آستانه‌های Google در اینجا آمده است:

 • خوب  – کمتر یا مساوی ۲.۵ ثانیه
 • نیاز به بهبود  – کمتر یا مساوی ۴.۰ ثانیه
 • ضعیف  – بیش از ۴.۰ ثانیه.

در یک نکته جانبی: LCP بسیار شبیه به  First Contentful Paint (FCP) است، معیار دیگری که در PageSpeed ​​Insights گنجانده شده است.

تفاوت اصلی این است که LCP زمانی که محتوای “اصلی” بارگیری می شود اندازه گیری می کند. FCP بر روی زمانی متمرکز می‌شود که محتوای «اول» بارگیری می‌شود – که می‌تواند یک صفحه نمایش یا نشانگر بارگیری باشد، این عنصر کمتر مرتبط با تجربه کاربر است.

LCP

توضیح تغییر چیدمان تجمعی (CLS)

تغییر چیدمان تجمعی (CLS)  میزان “تغییر” یا “حرکت” محتوای سایت شما در هنگام بارگذاری را اندازه گیری می کند.

مثال عملی:  شما می خواهید روی یک لینک یا CTA کلیک کنید، و نمی توانید این کار را انجام دهید زیرا محتوای شما به تازگی پس از بارگذاری پایین رفته است. شما یک تجربه کاربری وحشتناک دارید و این یک تغییر طرح است. هنگامی که به طور تصادفی روی دکمه اشتباه کلیک می کنید، همین اتفاق می افتد زیرا محتوای دیر بارگذاری شده باعث جابجایی یک دکمه شده است.

یا آیا تا به حال در یک وب سایت خبری بوده اید که در آن محتوای مقاله با بارگیری تبلیغات سایت تغییر می کند و شما نمی توانید به خواندن ادامه دهید؟ این نیز یک تغییر طرح است.

شما می توانید از خودتان ببینید که چگونه تغییر چیدمان تجمعی برای کاربران بسیار آزاردهنده است و چگونه تجربه ضعیفی خواهند داشت.

در اینجا نحوه تعریف گوگل امتیازات CLS آمده است:

 • خوب  – کمتر یا مساوی ۰.۱ ثانیه است
 • نیاز به بهبود  – کمتر یا مساوی ۰.۲۵ ثانیه
 • ضعیف  – بیش از ۰.۲۵ ثانیه.

توضیح تاخیر ورودی اول (FID)

تأخیر ورودی اول (FID)  زمان بین تعامل کاربر با چیزی در صفحه شما (به عنوان مثال، کلیک کردن بر روی دکمه یا پیوند) و زمانی که مرورگر او می تواند پردازش آن رویداد را آغاز کند، اندازه گیری می کند.

مثال عملی : اگر روی دکمه ای کلیک کنید تا بخش آکاردئون را گسترش دهید، چقدر طول می کشد تا سایت شما به آن پاسخ دهد و محتوا را نشان دهد؟

تأخیر ورودی اول احتمالاً پیچیده‌ترین معیار برای درک و بهینه‌سازی است، همچنین به این دلیل که به شدت تحت تأثیر جاوا اسکریپت است.

فرض کنید از طریق موبایل وارد سایتی می شوید و روی یک لینک کلیک می کنید، اما پاسخ فوری دریافت نمی کنید. ممکن است به این دلیل باشد که تلفن شما مشغول پردازش یک فایل جاوا اسکریپت بزرگ از آن سایت است.

در اینجا نحوه تعریف امتیازات FID توسط گوگل آمده است:

 • خوب  – کمتر یا مساوی ۱۰۰ میلی ثانیه
 • نیاز به بهبود  – کمتر یا مساوی ۳۰۰ میلی‌ثانیه
 • ضعیف  – بیش از ۳۰۰ میلی ثانیه.

آیا Core Web Vitals بر سئو به عنوان یک فاکتور رتبه بندی تأثیر می گذارد؟

در ژوئن ۲۰۲۱، گوگل شروع به استفاده از Core Web Vitals به عنوان یک فاکتور رتبه‌بندی می‌کند – بنابراین، این معیارها می‌توانند بر عملکرد SEO شما تأثیر بگذارند.

Core Web Vitals بخشی از  سیگنال‌های تجربه صفحه جدید همراه با امنیت HTTPS، مرور ایمن، سازگاری با تلفن همراه، و دستورالعمل‌های بینابینی مزاحم خواهد بود.

Core Web Vitals هم بر نتایج ارگانیک موبایل و هم روی دسکتاپ تأثیر می‌گذارد و همچنین بر اینکه سایت شما در داستان‌های برتر ظاهر می‌شود یا نه. قبلاً، سایت شما برای نمایش در داستان‌های برتر باید از AMP استفاده می‌کرد. وقتی گوگل این تغییر را اعمال می کند، دیگر اینطور نخواهد بود، اما سایت شما باید حداقل امتیازات Core Web Vitals را داشته باشد تا در داستان های برتر ظاهر شود.

علاوه بر این، به نظر می رسد که  تمام معیارهای Core Web Vitals  برای بهبود رتبه بندی ارگانیک باید رعایت شوند. و امتیاز Core Web Vitals برای  صفحات بدون فهرست نیز ممکن است مهم باشد.

به طور خلاصه: اگر به عملکرد SEO خود اهمیت می دهید، بهبود نمرات Core Web Vital اکنون اجباری است.

نحوه تست و اندازه گیری Core Web Vitals در وردپرس

می‌توانید Core Web Vitals را با همه ابزارهای Google برای توسعه‌دهندگان وب، از PageSpeed ​​Insights گرفته تا Chrome DevTools، گزارش CrUX و موارد دیگر، آزمایش و اندازه‌گیری کنید.

همانطور که در تصویر زیر می بینید، ابزارهای گوگل هر سه معیار را اندازه گیری می کنند – به جز کروم DevTools و Lighthouse.

این دو ابزار از Total Blocking Time به عنوان پروکسی برای اولین تاخیر ورودی استفاده می کنند. به این دلیل که FID فقط با داده های واقعی کاربر (داده های میدانی) قابل اندازه گیری است، در حالی که Lighthouse فقط داده های آزمایشگاهی را ارائه می ده

اگر ترجیح می دهید از ابزار عملکرد دیگری استفاده کنید، باید بدانید که هم GTmetrix و هم WebPageTest شروع به استفاده از امتیاز عملکرد Lighthouse کرده اند.

به خاطر داشته باشید که هر دو ابزار فقط امتیازات Largest Contentful Paint و Cumulative Layout Shift را در اختیار شما قرار می دهند.

دلیل همیشه یکسان است: اولین تاخیر ورودی فقط با تعامل واقعی کاربر قابل اندازه گیری است و این ابزارها بر داده های آزمایشگاه فانوس دریایی متکی هستند.

بیایید اکنون به دو مورد از محبوب‌ترین ابزارها بپردازیم: PageSpeed ​​Insights و Search Console. اولین مورد به شما کمک می کند تا مشکلات صفحه را شناسایی کنید. دیگری به شما امکان می دهد مشکلات سراسر سایت را تشخیص دهید.

CLS

نحوه آزمایش و اندازه‌گیری موارد حیاتی وب اصلی با PageSpeed ​​Insights

ساده ترین راه برای آزمایش صفحات سایت خود در برابر Core Web Vitals از طریق  Google PageSpeed ​​Insights است.

ابزار گوگل داده هایی را در مورد هر سه معیار ارائه می دهد و توصیه های خاصی برای بهبود عملکرد آنها ارائه می دهد.

بخش Diagnostics بهترین متحد شما برای کسب امتیاز بهتر خواهد شد!

فقط URL سایت خود را وصل کنید و معیارهای Core Web Vitals را هم در داده های میدانی (بر اساس گزارش CrUX) و هم در داده های آزمایشگاهی (بر اساس Lighthouse 6.0) مشاهده خواهید کرد.

معیارهای Core Web Vitals با یک روبان آبی مشخص می‌شوند – تا زمانی که آن را دریافت کنید، آستانه مورد نیاز Google را برآورده می‌کنید.

باید نکاتی را در نظر داشته باشید:

 • امتیازات Core Web Vitals می تواند بین داده های فیلد و آزمایشگاه کمی متفاوت باشد . در اسکرین شات بالا، LCP بر اساس داده های میدانی ۱.۸ ثانیه و در داده های آزمایشگاهی ۲.۲ ثانیه است. این طبیعی است و بستگی به نحوه جمع آوری داده ها دارد.
 • نداشتن اطلاعات فیلد هنگام اجرای آزمایش مشکلی نیست . به این دلیل است که داده های واقعی کاربر به اندازه کافی در دسترس نیست. این تأثیری بر Core Web Vitals شما ندارد زیرا PageSpeed ​​Insights داده‌های آزمایشگاهی را برای امتیاز سرعت صفحه در نظر می‌گیرد. اگر متعجب هستید که با اولین تاخیر ورودی، که در داده‌های آزمایشگاهی لحاظ نشده است، چه اتفاقی می‌افتد، پاسخ خود را در یک صفحه دریافت خواهید کرد. چند خط!
 • همیشه نتایج موبایل و دسکتاپ را بررسی کنید . معیارهای Core Web Vitals شما بین این دو متفاوت خواهد بود. به خاطر داشته باشید که امتیاز موبایل مرتبط ترین و  چالش برانگیزترین است.

اکنون بیایید ببینیم چگونه می‌توانید از PageSpeed ​​Insights برای شناسایی عناصر Core Web Vitals که نیاز به بهبود دارند استفاده کنید.

کشف بزرگترین عنصر رنگ محتوایی با اطلاعات PageSpeed

همانطور که توضیح دادیم، امتیاز LCP اندازه‌گیری می‌کند که چقدر طول می‌کشد تا معنی‌دارترین عنصر برای بازدیدکنندگان شما قابل مشاهده باشد.

برای کشف بزرگترین عنصر رنگ محتوای سایت خود، به قسمت Diagnostics بروید و برگه بزرگترین عنصر رنگ محتوایی را گسترش دهید.

در آنجا، گوگل HTML عنصری را که برای اندازه‌گیری LCP استفاده می‌کند، نمایش می‌دهد.

به عنوان مثال، در نسخه دسکتاپ صفحه اصلی WordPress.org، عنصر LCP یک تصویر است:

کشف عناصر تغییر چیدمان تجمعی با صفحه سرعت بینش

جمع‌بندی سریع: تغییر چیدمان تجمعی به نحوه بارگیری سایت شما و اینکه آیا محتوای شما با بارگیری محتوای جدید «حرکت می‌کند» می‌پردازد.

برای یافتن عناصر منفرد در سایت خود که «تغییر می‌دهند» و بر امتیاز شما تأثیر می‌گذارند، به بخش «جلوگیری از تغییرات طرح‌بندی بزرگ» در قسمت «Diagnostics» بروید:

کشف اولین تاخیر ورودی و زمان انسداد کل با PageSpeed ​​Insights

اولین تاخیر ورودی مربوط به تعامل کاربر است، یادتان هست؟ به این معنا که چه مدت طول می کشد تا صفحه پس از تعامل با یک عنصر مانند یک پیوند یا یک دکمه پاسخ دهد.

به همین دلیل است که FID بر اساس داده های واقعی کاربر است و شما امتیاز آن را در داده های آزمایشگاهی پیدا نخواهید کرد. همانطور که توضیح دادیم، فقط زمان‌های FID را در بخش داده‌های میدانی می‌بینید – و تنها در صورتی که گزارش CrUX داده‌های کافی را جمع‌آوری کرده باشد.

در داده های فیلد، زمان انسداد کل (TBT) جایگزین تاخیر ورودی اول خواهد شد.

تا زمانی که زمان انسداد کل خود را بهبود می بخشید، احتمالاً امتیاز FID را بهبود می بخشید.

اگر نمره TBT بدی دارید، باید در بخش Diagnostics به قسمت Minimize usage third-party use بروید.

در اینجا، خواهید دید که چه چیزی را می توانید از نظر استفاده شخص ثالث به حداقل برسانید. این یکی از اصلی‌ترین مسائل عملکردی است که باید آن را حل کنید – مگر اینکه قبلاً حل شده باشد و در بخش «ممیزی‌های پاس شده» گنجانده شده باشد، همانطور که در زیر می‌بینید:

 

CLS

نحوه خواندن گزارش Core Web Vitals در سرچ کنسول

اگر می خواهید مشکلات سایت خود را به طور کلی تشخیص دهید، باید از گزارش Core Web Vitals در کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید.

این گزارش بر اساس مجموعه ای از داده های کاربران واقعی از CrUX است. به همین دلیل، داده های موجود در گزارش ممکن است قبل از گزارش مشکلات مدتی طول بکشد. به همین دلیل است که داده های آزمایشگاهی از Lighthouse همیشه ارزشمند است.

با این حال، گزارش Core Web Vitals برای شناسایی گروه‌هایی از صفحاتی که نیاز به توجه دارند – هم برای دسکتاپ و هم برای تلفن همراه، عالی است.

پس از باز کردن گزارش، یک برگه جزئیات خواهید دید که عملکرد URL را بر اساس چندین معیار گروه بندی می کند:

 • وضعیت (ضعیف یا نیاز به بهبود)
 • نوع متریک (به عنوان مثال، مشکل CLS: بیش از ۰.۲۵ (رومیزی))
 • گروه URL (لیست URL هایی با عملکرد مشابه).

هنگامی که URL هایی که نیاز به بهبود دارند را اصلاح کردید، همچنین می توانید روی ستون Validation کلیک کنید و با گزینه “Validate Fix” به جلو بروید. به خاطر داشته باشید که فرآیند اعتبارسنجی تا دو هفته طول می کشد – صبور باشید!

نحوه اندازه‌گیری هسته‌های حیاتی وب با برنامه‌های افزودنی کروم

اگر به دنبال یک برنامه افزودنی مفید Chrome هستید، می‌توانید  Web Vitals را انتخاب کنید .

این امتیازات Core Web Vital را برای هر صفحه ای که در حال مرور هستید به شما می دهد:

همچنین ممکن است بخواهید  CORE Serp Vitals را امتحان کنید ، که نتایج Core Web Vitals را مستقیماً در SERP به شما نشان می دهد. به یاد داشته باشید که باید یک کلید API گزارش Chrome UX را وارد کنید تا برنامه افزودنی کار کند.

چگونه می توان بزرگترین رنگ محتوایی را در وردپرس بهبود بخشید

بهینه سازی برای بزرگترین رنگ محتوایی ساده ترین معیار است زیرا تقریباً به طور کامل بهترین عملکرد وردپرس است:

 1. کش صفحه را تنظیم کنید.  ذخیره صفحه  سرعت پاسخگویی سرور شما را سرعت می بخشد و زمان پاسخ سرور (TTFB) را کاهش می دهد. آیا می دانستید که WP Rocket این را به صورت خودکار فعال می کند؟
 2. بهینه سازی کش مرورگر شما باید گزینه مناسبی را برای فایل های ثابتی که مرورگر شما در حافظه پنهان خود نگه می دارد تنظیم کنید. با انجام این کار، به توصیه PageSpeed ​​Insights «ارائه دارایی های ثابت با خط مشی کش کارآمد » پرداخته می شود. حدس بزن چی شده؟ WP Rocket طول انقضای بهینه را بطور خودکار فعال می کند.
 3. تصاویر خود را بهینه کنید در بسیاری از مواقع، عنصر LCP شما یک تصویر خواهد بود. بهینه سازی تصاویر  شما سرعت سایت شما را افزایش می دهد و به توصیه های PageSpeed ​​مانند “تصاویر با اندازه مناسب”، ” تعویق تصاویر خارج از صفحه “، “ارائه تصاویر در فرمت های نسل بعدی” و “کدگذاری کارآمد تصاویر” کمک می کند.  برای بهینه سازی خودکار تصاویر وردپرس می توانید از  Imagify استفاده کنید.
 4. کد خود را بهینه کنید  بارگیری فایل‌های CSS یا جاوا اسکریپت غیر ضروری قبل از محتوای اصلی، زمان بارگذاری را کاهش می‌دهد. شما می توانید این مشکل را با حذف منابع مسدودکننده رندر در سایت وردپرس خود برطرف کنید . همچنین باید فایل های CSS و Javascript را کوچک کنید و CSS های استفاده نشده را حذف کنید . بهینه سازی کد به شما کمک می کند تا به توصیه PageSpeed ​​«اجتناب از زنجیره درخواست های حیاتی» رسیدگی کنید. بار دیگر، با تنظیم این بهینه‌سازی‌ها در تب File Optimization در WP Rocket، بیشتر کار را انجام خواهید داد.
 5. از فشرده سازی در سطح سرور استفاده کنید . استفاده از فشرده سازی Gzip یا Brotli اندازه فایل سایت شما را کاهش می دهد، که LCP را سرعت می بخشد و به توصیه “فعال کردن فشرده سازی متن” پاسخ می دهد. WP Rocket  به طور خودکار فشرده سازی Gzip را فعال می کند.
 6. از پیش اتصال برای منابع مهم استفاده کنید. Preconnect به شما امکان می‌دهد اتصالات مهم شخص ثالث را زودتر برقرار کنید و توصیه‌های « پیش بارگیری کلید درخواست‌ها » و «پیش‌اتصال به مبداهای ضروری» را بررسی می‌کند. می توانید  در آموزش ما بیشتر بیاموزید .
 7. از یک شبکه تحویل محتوا (CDN) برای مخاطبان جهانی استفاده کنید. اگر مخاطب جهانی دارید، CDN می تواند زمان LCP شما را برای بازدیدکنندگان در سراسر جهان افزایش دهد. این روش موثر دیگری برای کاهش زمان به اولین بایت (TTFB) است. می توانید از  سرویس RocketCDN ما استفاده کنید .

ساده ترین راه برای پیاده سازی بیشتر این بهترین شیوه ها استفاده از WP Rocket است. WP Rocket به محض اینکه آن را فعال کردید به طور خودکار ذخیره صفحه و فشرده سازی در سطح سرور را اعمال می کند. همچنین دارای ویژگی های دیگری است که به شما کمک می کند تا کد و عملکرد سایت خود را بهینه کنید، که همه آنها زمان LCP شما را بهبود می بخشد.

نحوه بهبود تغییر چیدمان تجمعی در وردپرس

بهینه سازی برای تغییر چیدمان تجمعی کمی فنی تر است زیرا بیشتر با کد سایت شما سروکار دارد.

برخی از رایج ترین مشکلات و راه حل ها عبارتند از:

 1. تصحیح تصاویر بدون ابعاد – اگر تصاویر را از طریق ویرایشگر وردپرس اضافه کنید، وردپرس به طور خودکار ابعاد را برای شما اضافه می کند. با این حال، اگر به صورت دستی تصاویر را با استفاده از کد خود در هر مکانی اضافه می کنید، مطمئن شوید که ابعاد را اضافه کنید. سپس به بهترین روش در مورد ارائه تصاویر مقیاس‌دار می‌پردازید.
 2. تبلیغات، جاسازی‌ها و آیفریم‌های بدون ابعاد را برطرف کنید – درست مانند تصاویر، بارگیری جاسازی‌های بدون ابعاد نیز می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند.  هنگام استفاده از این تعبیه‌ها اطمینان حاصل کنید که  همیشه اندازه‌ها را مشخص کنید . یا، در صورت قرار دادن تبلیغات، مطمئن شوید که   برای هر تبلیغ فضایی را «رزرو» کرده‌اید.
 3. بهینه سازی فونت های وب (FOIT/FOUT) – اگر از فونت های وب سفارشی استفاده می کنید، فونت با بارگذاری دیرهنگام می تواند مشکلاتی مانند Flash of Invisible Text (FOIT) یا Flash of Unstyled Text (FOUT) ایجاد کند. در نتیجه، از توصیه PageSpeed ​​پیروی نمی‌کنید: «اطمینان حاصل کنید که متن در حین بارگذاری فونت وب قابل مشاهده است». یکی از راهبردها برای  رفع این مشکل، بارگذاری پیش فونت وب است . اگر به کمک نیاز دارید، به خاطر داشته باشید که WP Rocket به طور خودکار فونت های گوگل را بهینه می کند. همانطور که برای فونت های دیگر، این افزونه به شما کمک می کند تا مشکل را از طریق گزینه Minify یا Combine CSS حل کنید – که قبلاً برای بهبود LCP (بهینه سازی کد خود) ذکر شده است.
 4. مراقب محتوای تزریقی باشید  – هیچ محتوایی را به صورت پویا بالاتر از محتوای موجود تزریق نکنید، مگر اینکه در پاسخ به اقدام کاربر باشد.

Google Core Web Vitals

نحوه بهبود تاخیر ورودی اول در وردپرس

بهینه سازی برای تاخیر ورودی اول پیچیده ترین است زیرا کاملاً با کد سروکار دارد. به طور خاص، شما باید اجرای سنگین جاوا اسکریپت را محدود کنید تا مرورگر بتواند همچنان به تعاملات کاربر به سرعت پاسخ دهد.

در صورت امکان باید با حذف جاوا اسکریپت غیر ضروری شروع کنید.

با انجام این کار، به توصیه‌های PageSpeed ​​مانند « کاهش زمان اجرای جاوا اسکریپت »، « حذف جاوا اسکریپت استفاده نشده » و «به حداقل رساندن کار رشته اصلی » پاسخ می‌دهید . ویژگی  Delay Javascript Execution  و Load Javascript deferred که توسط WP Rocket ارائه شده است به شما در مقابله با این مسائل کمک می کند.

در مورد LCP، بهینه سازی کد و تصاویر، استفاده از فشرده سازی در سطح سرور و استفاده از پیش اتصال برای منابع مهم می تواند به شما در بهبود امتیاز FID کمک کند.

به طور کلی، اگر شما یک توسعه دهنده نیستید، بهبود FID می تواند دشوار باشد. به همین دلیل است که WP Rocket می تواند به شما در صرفه جویی در زمان و انرژی کمک کند. اگر می‌خواهید عمیق‌تر بگردید، گوگل  توضیح‌دهنده خوبی  در مورد بخش‌های فنی‌تر بهینه‌سازی این معیار دارد.

نکاتی برای افزایش عملکرد وردپرس در صورت عدم بهبود Core Web Vitals

اگر شروع به اعمال توصیه‌های PageSpeed ​​Insights کنید و نمرات Core Web Vitals شما آنطور که انتظار دارید خوب نباشد، چه؟

به پیشنهاداتی که برای شما فهرست کرده ایم نگاهی بیندازید. عملکرد وردپرس شما احتمالا با دنبال کردن این نکات بهبود می یابد:

 1. یک ارائه دهنده میزبانی سریع انتخاب کنید . میزبانی روی پاسخگویی سرور تأثیر می گذارد که نقش مهمی در درجه LCP دارد. اگر از هاست اشتراکی استفاده می کنید، ممکن است بخواهید به  یک میزبان اختصاصی تغییر  دهید و عملکرد عالی سرور را داشته باشید.
 2. بهینه سازی تصویر را نادیده نگیرید. ما در بالا اشاره کردیم که چگونه بهینه سازی تصویر می تواند بر هر دو درجه LCP و FID تأثیر بگذارد. این امتیازها همچنین مرتبط ترین امتیازها برای امتیاز کلی PageSpeed ​​هستند.
 3. فقط از پلاگین های ضروری و سبک استفاده کنید و عملکرد آنها را بهینه کنید. وب سایت های وردپرسی تمایل دارند از افزونه های زیادی استفاده کنند. اکثر این افزونه‌ها به دلیل فایل‌های جاوا اسکریپت‌شان بر روی صفحه‌نمایش تأثیر می‌گذارند – و می‌دانید که چگونه فایل‌های JS برای عملکرد سایت شما حیاتی هستند. فرض کنید سایت شما از یک افزونه برای ایجاد صفحه فرم تماس استفاده می کند. حتی اگر این افزونه فقط برای یک صفحه استفاده می‌شود، افزونه فایل‌های CSS و JS را در کل سایت بارگیری می‌کند – و اینها ۱۰۰٪ فایل‌های غیر ضروری هستند! شما باید از افزونه های خود فقط در صفحات اختصاصی استفاده کنید. Asset CleanUp  و  Perfmatters (ویژگی مدیریت اسکریپت)  به شما کمک می کند پلاگین های خود را فقط در صفحات مربوطه فعال کنید و این مشکلات فایل جاوا اسکریپت را حل کنید.
 4. از صفحه ساز خود بهره ببرید.  صفحه ساز شما همچنین می تواند به شما در مدیریت بهینه سازی فایل کمک کند. آن را بررسی کنید!

                           

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button