سئو سایت چقدر زمان می برد؟

سئو سایت چقدر زمان میبرد

اگر چه صاحبان کسب و کارها می‌خواهند سئو سایت در کوتاه‌ترین زمان ممکن  بازدهی داشته باشد، اما بازه زمانی مشاهده نتایج آن با توجه به استراتژی هر مجموعه‌ای متفاوت است. به طور میانگین نتایج سئو یک سایت حدود ۶ تا ۱۲ ماه مشخص شود. مدت زمان دقیق سئو برای وب سایت‌های مختلف، همواره متفاوت است و به عوامل مختلفی مانند میزان رقابت در حوزه فعالیت وب سایت شما بستگی دارد.

در ادامه این مطلب از وب سایت تارینوتک ضمن بررسی عوامل موثر بر مدت زمان سئو سایت، راهکارهای موثر برای رقابت سئو را نیز معرفی می‌کنیم.

زمان مشخص شدن نتایج سئو

سئو وبسایت

آیا سئو فورا کار می کند یا خیر؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت مانند سایر روش‌های بازاریابی محبوب، سئو سایت نیز فورا کار نمی‌کند. اکثر صاحبان کسب و کارها انتظار دارند که نتایج سئو را در کم‌تر از ۲ ماه ببینند، اما سئو سایت ممکن است تا ۱۲ ماه طول بکشد تا نتیجه مطلوب آن مشاهده شود. علیرغم متفاوت بودن استراتژی سئو در شرکت‌های مختلف، اکثر مشاغل نتایج قابل توجهی از سئو سایت خود را در بازه زمانی ۶ تا ۱۲ ماهه می‌بینند.

سئو سایت شامل چه مواردی می‌شود؟

سئو سایت

در استراتژی بازاریابی دیجیتال، سئو سایت بسیار حائز اهمیت است و بدون سئو نمی‌توانید در دنیای دیجیتال به صورت حرفه‌ای عمل کنید. همانطور که گفتیم، نتایج سئو سایت یک شبه مشخص نمی‌شود، بلکه متناسب با استراتژی سایت شما، چند ماه زمان لازم است. با توجه به این که الگوریتم‌های  گوگل دائما در حال به روز رسانی و ارتقاء هستند، سئو باید ترکیبی از بهترین روش‌ها برای بهبود رتبه سایت در موتور جستجوی گوگل باشد. برای دستیابی به نتایج مناسب در سئو عوامل مختلفی وجود دارد که مهم‌ترین آنها  شامل موارد زیر هستند:

قابلیت اطمینان صفحه

 یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در سئو، قابل اعتماد و مرتبط بودن مطالب وب سایت است. به عنوان مثال، اگر وب سایت شما مربوط به پزشکی و زیبایی است، باید تمام مطالب منتشر شده با موضوع پزشکی باشد و از طرفی صحت مطالب نیز حائز اهمیت است. موتورهای جستجو از این عوامل برای تعیین کیفیت و سودمندی محتوای یک وب سایت و رتبه بندی بر اساس آن استفاده می‌کنند.

کیفیت محتوا

تولید محتوا

کیفیت محتوا نیز از دیگر عوامل موثر در سئو سایت است. موتورهای جستجو از الگوریتم‌هایی برای ارزیابی کیفیت محتوا بر اساس عواملی مانند دستور زبان، خوانایی و مرتبط بودن محتوا با درخواست جستجوی کاربر استفاده می‌کنند. محتوای باکیفیت که اطلاعات ارزشمندی را ارائه دهد و به راحتی قابل خواندن و درک باشد همواره می‌تواند به بهبود رتبه سئو وب سایت کمک کند.

تصاویر با کیفیت

تصاویر مورد استفاده در وب سایت تاثیر قابل توجهی در رتبه بندی سئو دارند. از متن جایگزین برای تصاویر استفاده کنید؛ زیرا موتورهای جستجوگر برای درک محتوای تصاویر از این توضیحات کمک می‌گیرند. از طرفی، تصاویر با کیفیت می‌توانند زمان بارگذاری وب سایت را بهبود داده و در نهایت منجر به نتایج بهتر سئو شوند.

سرعت صفحه

سرعت لود بالا

مدت زمانی که طول می‌کشد تا یک صفحه وب به طور کامل در مرورگر کاربر بارگذاری شود، در سئو سایت بسیار حائز اهمیت است.  موتورهای جستجو سرعت صفحه را به عنوان یک عامل رتبه بندی مهم در نظر می‌گیرند؛ زیرا کاربران تمایل دارند صفحاتی که بارگذاری کند را کنار بگذارند. هنگام طراحی سایت به این موضوع توجه داشته باشید که وب سایت با بارگذاری سریع نسبت به وب سایت کندتر احتمالا در نتایج موتورهای جستجو رتبه بالاتری دارد.

بالا بردن نرخ تعامل

استفاده از بخش پرسش و پاسخ در انتهای مطالب سایت، محتوای قابل کلیک و استفاده از نظرسنجی باعث بالا بردن نرخ تعامل سایت می‌شود. بالا بودن تعامل کاربر با سایت باعث بهبود رتبه سایت در موتور جستجوی گوگل می‌شود. به طور کلی عناصر تعاملی می‌توانند تعامل کاربر را افزایش دهند، منجر به بازدید طولانی تر در سایت، بازدید بیشتر از صفحه و در نهایت رتبه بندی بهتر SEO شوند.

بازدید ایمن کاربران

پایین بودن امنیت سایت و ارائه محتوای مخرب از جمله عواملی است که باعث افت رتبه سایت در گوگل می‌شود. بنابراین وب سایتی که سابقه نقض امنیت یا محتوای مضر دارد، احتمالا توسط موتورهای جستجو جریمه می شود و رتبه سئو پایین تری خواهد داشت.

چگونه در رقابت سئو موفق شویم؟

سئو

اگرچه سئو سایت در بیان ساده به نظر می‌رسد، اما اجرای آن کمی پیچیده است. بنابراین اگر می‌خواهید در رقابت سئو موفق شوید باید از دانش، تجربه و تخصص کافی در این زمینه بهره مند باشید یا سئو سایت خود را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید. سئو یک فرآیند مستمر است؛ یعنی برای رقابت در حوزه دیجیتال و بهبود رتبه سایت در موتور جستجوی گوگل باید استراتژی موثر داشته باشید. همچنین می‌توانید برای موفقیت در رقابت سئو از تکنیک‌های زیر استفاده کنید:

برای مخاطبان خود بنویسید.

اگرچه الگوریتم‌های قبلی گوگل بر مبنای کلمات کلیدی بوده است، اما در الگوریتم‌های جدید، گوگل فقط به دنبال کلمات کلیدی نیست. برای اینکه محتوای وب سایت شما از دیدگاه گوگل ارزش و اعتبار داشته باشد، باید به صورت هدفمند برای مخاطبان خود بنویسید. در این صورت نه تنها گوگل شاهد بهبود کیفیت خواهد بود، بلکه ترافیک بیش‌تری به دست خواهید آورد.

از تیترهای جذاب در محتوا استفاده کنید.

تیتر

عناوین جذابی که یک کلمه کلیدی مرتبط در خود دارند و توجه مخاطبان را به خود جلب می کنند، شانس بسیار بیشتری برای رتبه بندی بالا دارند. بنابراین لازم است از تیترهای جذاب استفاده کنید. به طوری که مخاطب را برای خواندن محتوا ترغیب کند. در این صورت نتایج مطلوبی را در رتبه بندی خود مشاهده می‌کنید.

از عبارات حاوی کلمات کلیدی استفاده کنید.

استفاده بیش از حد کلمات کلیدی و سایر کلمات مرتبط دیگر برای فریب دادن الگوریتم های گوگل موثر نیست. اما با استفاده از عبارات غنی از کلمه کلیدی می‌توانید توجه موتورهای جستجو را به روشی صحیح به سایت خود جلب کنید.

ساختار محتوای سایت خود را با بهترین شیوه ها تنظیم کنید.

ساختار و طرح بندی محتواهای شما نیز در رتبه بندی سئو شما نقش دارد. قالب بندی پست ها را با مواردی مانند عناوین فرعی، پاراگراف‌های کوتاه، اینفوگرافیک، تصاویر با کیفیت و لیست‌های شماره گذاری شده، جذاب و مخاطب پسند کنید.

از تصاویر مرتبط و با کیفیت استفاده کنید.

تصاویر موثر ترین روش برای انتقال اطلاعات به روش بصری هستند و الگوریتم جستجو می‌داند که خوانندگان تصاویر موجود در پست‌ها و صفحات را دوست دارند. شروع به گنجاندن تصاویر در پست‌های خود کنید و مطمئن شوید که سئوی تکنیکال را به درستی انجام می‌دهید.

از عناصر تعاملی استفاده کنید.

از آیتم‌های دیگری که با کمک آن می‌توانید توجه خوانندگان را به سایت خود جلب کنید، عناصر تعاملی هستند. برای بالا بردن نرخ تعامل وب سایت خود می‌توانید آزمون‌ها، نظرسنجی‌ها و کتاب‌های الکترونیکی را به صفحات خود اضافه کنید.

بازدید سایت را از رسانه‌های اجتماعی افزایش دهید.

با انتشار محتوای خود در رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام و توییتر با هشتگ‌های مرتبط، می‌توانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید و به نوبه خود، الگوریتم‌ها را تشویق کنید تا با افزایش بازدید، رتبه شما را بالاتر ببرند.

تارینوتک؛ همراه شما در دنیای کسب و کار آنلاین

تارینوتک

تیم مهندسی تارینوتک با بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان در زمینه طراحی سایت و برنامه نویسی، خدمات با کیفیتی را به صاحبان کسب و کارها ارائه می‌دهد. برای راه اندازی سایت‌های فروشگاهی و گسترش کسب و کارها در بستر وب لازم است به طراح سایت حرفه‌ای مراجعه کنید. در مرحله بعد باید متناسب با موضوع کسب و کار برای تولید محتوا و سئو سایت اقدام کنید. تمام این مراحل در مجموعه حرفه‌ای تارینوتک با وجود کارشناسان سئو و برنامه نویس‌های حرفه‌ای امکان پذیر است.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی عوامل موثر بر سئو سایت و همچنین زمان دستیابی به نتیجه مطلوب از سئو پرداختیم. سئو سایت نیازمند پیگیری مستمر، آشنا بودن به الگوریتم‌های گوگل و رعایت نکات ذکر شده در مقاله می‌باشد. سئو سایت با توجه به استراتژی سئو و تیم سئو همواره متفاوت است. به طور معمول نتیجه سئو حدود ۱۲ تا ۶ ماه مشخص می‌شود. برای این که بتوانید در دنیای دیجیتال مارکتینگ یک کسب و کار پویا و پر رونق داشته باشید، لازم است از استراتژی های سئو پیروی کنید. همچنین برای بهبود رتبه سایت در موتور جستجو و به ویژه گوگل، می‌تانید صفر تا صد طراحی و سئو سایت خود را به کارشناسان تارینوتک بسپارید.

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button