panda-algorithm
تارینوتک

الگوریتم پاندا

در این مقاله قصد داریم به طور کاملا جامع به آموزش الگوریتم پاندا بپردازیم. این مقاله دائما به روز می شود تا تغییراتی که در الگوریتم پاندا ایجاد می شود را نیز به اطلاع شما برساند.

در اوایل سال 2011، گوگل Panda را راه اندازی کرد. الگوریتم پاندا یک الگوریتم نتایج جستجو که وب سایت هایی با محتوای کم و با کیفیت پایین را فیلتر می کند. این آغاز یک سری بررسی های عمده کنترل کیفیت بود. Google Panda صفحات نتایج جستجو (SERP) را از محتوای نامربوط و نامناسبی محروم کرده و باعث می شود وب سایت های با کیفیت بالاتر به بالاترین سطح برسند.

یکی از اهداف اصلی Google با Panda “مزارع تولید محتوا” بود. اینها سایتهایی هستند که محتوای بی کیفیت را که فقط به دلیل حجم زیاد کپی ، درجه بندی می کنند ، از بین می برند. برای گوگل ، همیشه در تلاش برای ارائه نتایج با کیفیت بالا برای یک تجربه کاربری مطلوب ، این یک نگرانی بزرگ بود. از طریق الگوریتم پاندا ، گوگل دو چشم سیاه به اسپمرهای محتوا نشان داد و مزارع محتوا را به طور موثر حذف کرد.

از زمان راه اندازی ، الگوریتم به یکی از سیگنال های اصلی رتبه بندی Google تبدیل شده است. تحت ارزیابی مداوم قرار دارد و در ارزیابی آنچه به عنوان محتوای بی کیفیت تعریف می شود ، پیچیده تر می شود و سطح مورد نیاز وب سایت هایی را که مایل به کسب رتبه خوب هستند ، بالا می برد.

الگوریتم پاندا چگونه کار می کند؟

شناختن محتوای کم عمق و وب سایت های با کیفیت پایین ممکن است برای یک کاربر آسان باشد، اما برای موتورهای جستجو یک فرآیند بسیار مشکل است، به ویژه در وب گسترده و متنوع.

آمیت سینگال، معاون جستجوی گوگل، به مجله Wired گفت که برای حل این مسئله پیچیده ، فرآیند باید تا حد ممکن علمی و ریاضی باشد. محققان گوگل سپس یک سوال دقیق (که برخی از آنها در اینجا ذکر شده است) را برای آزمایش کنندگان وب سایت برای بررسی مجموعه ای از دامنه ها طراحی کردند. از این سوالات و بررسی ها ، تیم Google مجموعه ای از سیگنال های رتبه بندی را طراحی کرد که تعریف آنچه را که محتوای کم کیفیت در نظر گرفته می شود ، تشکیل داد.

Google به طور مداوم در حال تغییر و پیشرفت سیگنالها و معیارهایی است که برای تعیین مقدار وب سایت استفاده می کند. این Google را قادر می سازد در بالای آنچه محتوای خوب و بد به حساب می آید ، بماند و به طور مداوم تجربه کاربری عالی ارائه دهد.

الگوریتم پاندا چه چیزی را هدف قرار می دهد؟

به روزرسانی Google Panda وب سایت ها را با موارد زیر هدف قرار می دهد:

محتوای “کم” در سایت: دامنه هایی که در بسیاری از صفحات فاقد محتوای با کیفیت هستند، تجربه کاربر با ارزشی را ارائه نمی دهند. این می تواند به معنای صفحاتی باشد که فقط چند جمله دارند، یا صفحاتی است که کلمات زیادی از آنها فاقد مفصل است. املا و دستور زبان مهم هستند!

محتوای تکراری: اگر حجم بالایی از محتوای تکراری – صفحاتی با محتوای بسیار مشابه یا دقیقاً یکسان – وجود داشته باشد، این ممکن است نشانه ای از دستکاری موتور جستجو باشد. در گذشته ، دامنه ها ممکن است صفحات تکراری را امتحان کنند که یک کلمه کلیدی خاص خاص را هدف قرار می دهند تا سعی کنند و رتبه بندی خود را برای این اصطلاح افزایش دهند.

محتوای تولید شده توسط ماشین: به عنوان “محتوای چرخانده” نیز شناخته می شود ، این کپی است که به طور خودکار توسط نرم افزار تولید می شود تا صفحات وب را با اطلاعات کلمه کلیدی غنی اما در نهایت بی کیفیت پر کند.

تبلیغات بیش از حد در سایت: صفحاتی که مملو از تبلیغات هستند ، تجربه کاربر را به خطر می اندازند.

پاندا پنالتی نیست

در حالی که مسلماً مواردی از سقوط کل دامنه ها در رتبه بندی در نتیجه بروزرسانی های پاندا وجود داشته است ، این الگوریتم جریمه ای نیست. هنوز رتبه بندی کلی در سایتهایی که توسط پاندا هدف قرار گرفته اند امکان پذیر است. این به این دلیل است که دامنه های دارای محتوای هرزنامه به جای کم ارزش کردن، به سادگی صفحات جداگانه را پایین می آورد تا موقعیت SERP را پایین بیاورد.

یک پست Moz در مورد Google Panda ، به نقل از سخنگوی Google که این موضوع را تأیید کرده است:

“ممکن است الگوریتم پاندا همچنان چنین سایتی را برای سوالات خاص تر و بسیار مرتبط نشان دهد، اما برای سوالهایی که منافع مالک سایت با سود کاربر متناسب نیست ، قابلیت مشاهده آن کاهش می یابد.”

پیشگیری از تاثیر منفی پاندا

جلوگیری از تأثیر منفی Google Panda بر روی سایت شما در واقع کاملاً ساده است. بهترین راه برای بهبود قابل اعتماد و پایدار سئو، تولید محتوای بی نظیر با کیفیت بالا است.

بازاریاب های دیجیتال همیشه در تلاشند کمپینی ایجاد کنند که مورد علاقه ترجیحات الگوریتم گوگل باشد. از راهبردهای محتوا ، تا ساخت وب سایت فنی ، تعدادی از ملاحظات باید در خاطر داشته باشید:

این صفحه باید اطلاعات ، راه حل یا خدمات وعده داده شده را در اختیار کاربر قرار دهد.

اگر اینگونه نباشد ، محتوا ، طرح یا ویژگی های on page خالی از لطف نیستند. با این کار افراد از سایت دور می شوند و باعث پرش زیاد ، تجربه کاربر ضعیف و در نهایت کاهش دید می شوند.

یک دامنه باید دارای پیوندهای خارجی قوی به عنوان منبع باشد.

یکی از راه های نشان دادن موتورهای جستجوگر این است که شما اطلاعات قابل اعتماد را در یک منبع اطلاعاتی با کیفیت بالا جمع کرده اید، مراجعه به منابع خود است.

اگر Google ببیند که شما تلاش می کنید اطلاعات دقیق کاربر را در اختیار کاربر قرار دهید ، می فهمد که شما یک مسئول محتوا مسئول هستید و با افزایش دید به شما پاداش می دهد. این پیوندها همچنین می توانند به موتورهای جستجو کمک کنند تا ارتباطی بین سایت شما و سایت های با کیفیت بالا و مرتبط با موضوع مورد ارجاع برقرار کنند.

بک لینک ها حیاتی هستند.

ایجاد یک نمونه کار عالی لینک دهی (مجموعه ای از وب سایت های معتبر با پیوندهایی که به سایت شما اشاره دارند) بخشی اساسی از هر استراتژی سئو است. پاندا در این امر نقش مهمی ایفا می کند، از صفحاتی که تعداد زیادی منبع خارجی به آن پیوند دارند، از صفحاتی که محتوای پیوند داده شده را از نظر مثبت ذکر می کنند، طرفداری می کند. این پیوندهای مثبت و مرتبط ثابت می کند که شما یک منبع هستید و افراد دیگر شما را به این ترتیب در نظر می گیرند.

پاندا نظرات شما را می خواند.

اگر خدمات یا محصولی دارید که توسط منابع تأیید شده به طور مستقل قابل بررسی است ، مطمئن شوید که به کاربران این فرصت را می دهید تا آن را در سایت خود ارزیابی کنند. رتبه بندی 5 ستاره ای که قالبی دارد که Google می تواند درک کند به موتور جستجو کمک می کند کیفیت خدمات شما و بنابراین تجربه کاربری شما را تشخیص دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *