مجوزهای مورد نیاز برای راه اندازی وبسایت

مجوز های رسمی وبسایت

امروزه با گسترش اینترنت و همچنین شبکه‌های اجتماعی، می‌توان به جرات این ادعا را مطرح کرد که هر فرد یا شرکت و کسب و کار آنلاین نیاز به وب سایتی مخصوص به کسب کار خود را دارد. در هر کشوری قوانین مربوط به طراحی سایت متفاوت است و کشور ما هم از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه به تمام جزئیات طراحی و دریافت مجوز برای کسب و کارهای آنلاین خواهیم پرداخت.

مجوزهای مورد نیاز وب سایت

طراحی سایت
طراحی سایت

با توجه به قوانین جمهوری اسلامی ایران در زمینه فعالیت‌های  اینترنتی، برای  راه اندازی وبسایت نیاز به هیچ‌گونه مجوز نیست! اگرچه این خبر خوب برای کسانی است که در زمینه‌های اطلاع رسانی و سایر حوزه‌ها اقدام به تاسیس سایت می‌کنند، اما برای کسب و کارهای اینترنتی و کسانی که می‌خواهند خدماتی از جمله درگاه پرداخت را در سایت خود فعال کنند، گرفتن بعضی مجوزها الزامی است. تیم متخصص و حرفه‌ای تارینوتک این مژده را به شما می‌دهد که  گرفتن تمام مجوزها یعنی مجوزهای عمومی و مجوزهای خاص از صفر تا صد توسط این تیم انجام می‌پذیرد، بنابراین شما به راحتی می‌توانید از منزل خود و تنها با یک کلیک، سایت کسب و کار خود را تاسیس کنید.

انواع مجوزهای مورد نیاز برای وب سایت

به طور کلی مجوزهای مورد نیاز برای داشتن یک سایت قانونی به دو دسته‌ی عمومی و خاص تقسیم می‌شود.

مجوزهای عمومی

نماد اعتماد الکترونیکی ( ای نماد)

لوگو اینماد

 در واقع این نماد یک مجوز الکترونیکی است که به کسب و کارهای اینترنتی داده می‌شود. این مجوز از سوی مرکز توسعه‌ی تجارت الکترونیک صادر می‌شود و به منزله‌ی تایید امنیت و اعتبار سایت توسط دولت است. گرفتن این مجوز سبب می‌شود تا مشتریان با خیال آسوده از شما خرید کرده و اعتبار سایت تضمین شده باشد. برای دریافت این نماد باید اطلاعات هویتی و شرکتی خود را کامل کرده و همچنین تعهدنامه‌ی التزام به قوانین را امضا کنید. در نهایت با پرداخت حق مجوز می‌توانید به راحتی جزو فروشندگان تایید شده توسط مرکز توسعه‌ی تجارت الکترونیک قرار بگیرید.

مجوز صنفی رایانه‌ای

لوگو سازمان نظام صنفی رایانه ای

 تمام کسب و کارهای آنلاین پس از ثبت و دریافت مجوزهای اولیه می‌توانند به واحد صنفی حوزه فعالیتشان مراجعه کرده و این مجوز را دریافت کنند. از مهم‌ترین امتیازهای این مجوز امکان بیمه کردن کارمندان و همچنین اهدای وام‌های مناسب است. تنها شرط کسب این مجوز داشتن مدرک حداقل کارشناسی برای موسس سایت است.

مجوزهای خاص

بعضی از کسب و کارهای آنلاین که در بخش‌های خاصی فعالیت می‌کنند، علاوه بر داشتن مجوزهای عمومی که به آنها اشاره شد، باید مجوزهای مخصوص به دسته‌ی فعالیت خود را نیز تهیه کنند. در ادامه به کسب و کارهای اینترنتی که نیاز به دریافت مجوزهای مخصوص دارند اشاره خواهیم کرد.

رسانه های دیجیتال

نشان ملی ثبت رسانه‌های دیجیتال

 تمام سایت‌ها و صفحات مجازی که در بخش تولید و انتشار محتوای دیجیتال فعالیت می‌کنند، باید علاوه بر کسب مجوزهای عمومی، مجوزی هم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشند.

خدمات مالی و اعتباری

بانک مرکزی

 تمام وبسایت‌های فعال در زمینه امور مالی و اعتباری مانند صرافی‌ها، طلافروشی‌ها و …. ملزم به داشتن مجوز فعالیت از بانک مرکزی هستند.

خدمات پزشکی

 کسب و کارهای آنلاینی که در زمینه‌های پزشکی چه درمانی و چه دارویی فعالیت می‌کنند، باید برای آغاز کار مجوزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌ پزشکی دریافت کنند.

خدمات آموزشی

 وبسایت‌های فعال در حوزه آموزش، باید از طریق وزارت آموزش و پرورش و یا از طریق وزارت علوم تحقیقات و فناوری مجوز فعالیت داشته باشند.

توجه داشته باشید که دریافت هیچ‌کدام از مجوزهای بالا اجباری نیست، اما بدون این مجوزها خصوصا کسب و کارهایی که در حوزه‌های تخصصی مانند پزشکی، آموزش و …. فعالیت دارند، همواره از سوی مشتریان با بدبینی روبرو خواهند و شد حتی در بعضی موارد از آنها خواسته می‌شود مجوزهای خود را ارائه دهند. بنابراین، هم برای راحتی کار خود و هم برای افزایش اعتبار کسب و کار بهتر است نسبت به دریافت مجوزهای لازم اقدام نمایید.

تارینوتک؛ طراحی سایت مطابق با سلیقه و نیاز شما

تیم تارینوتک با سال‌ها فعالیت در زمینه‌ی طراحی و توسعه‌ی وبسایت، آماده است تا از ابتدا تا انتهای تاسیس کسب و کار اینترنتی همراه شما باشد. همکاران ما در بخش‌های مختلف از جمله سئو سایت، تبلیغات و کسب مجوزهای مورد نیاز، تمام الزامات طراحی یک سایت مخصوص و جذاب برای کسب و کار شما را انجام می‌دهند. تیم تارینوتک برخلاف اکثر سایت‌های فعال در زمینه‌ی طراحی وبسایت فقط بخش طراحی را بر عهده نمی‌گیرد بلکه تیم ما آماده است تا تمام مجوزهای مورد نیاز برای کسب و کار اینترنتی شما را از نهادهای مربوطه کسب و شما را از نگرانی‌‌ و استرس طولانی شدن روند کسب مجوز رها کند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *