اهمیت تولید محتوای تصویری و ویدئویی برای کسب و کارها

انسان بیشترین یادگیری را از طریق تصویر کسب می کند و ماندگاری بسیاری زیادی در ذهن خواهد داشت. از طرفی جذابیت تصویر و ویدئو نسبت به متن بیشتر است و مردم ترجیح میدهند به جای مطالعه محتوای متنی از تصویر و ویدئو استفاده کنند.
از طرفی شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام و یوتیوب موجب شده اند که عادت و سلیقه مردم به سمت محتوای تصویری و ویدئویی کشیده شود.
برقراری ارتباط با مخاطب از طریق تصویر بسیار راحت تر و عمیق تر خواهد بود و این موضوع یکی دیگر از دلایل اهمیت تولید محتوای تصویری و ویدئویی می باشد.
پس در نتیجه برای اینکه بتوانید با مخاطبین و مشتریان خود ارتباط موثر برقرار کنید بدون شک لازم است که به تولید محتوای تصویری و ویدئویی اهمیت ویژه ای دهید.
محتوای تصویری و ویدئویی می تواند شامل عکسبرداری محصولات ، ضبط ویدئو از محصولات ، ساخت تیزرهای تبلیغاتی جهت معرفی خدمات و محصولات ، ضبط و تولید ویدئوهای آموزشی ، ساخت موشن گرافیک ، ساخت اینفوگرافیک و … باشد.

طراحی سایت

معجزه در سئو با تولید محتوای تصویری

با توجه اهمیت بالای محتوای تصویری که در بالا نیز به طور مختصر اشاره شد این موضوع برای گوگل نیز از بالاترین سطح اهمیت برخوردار است. در الگوریتم های جدید گوگل سایت هایی که به تولید محتوای تصویری (فیلم و عکس) با کیفیت و استاندارد می پردازند اعتبار ویژه ای برای گوگل دارند.
به طور مثال اگر شما محصولی ارائه می دهید حتما اختصاصی از آن تصویربرداری انجام دهید و از تصاویر آماده در اینترنت استفاده نکنید. این کار می تواند شما را در برنامه هایی که برای سئو سایت و رسیدن به صفحه اول گوگل برنامه ریزی کرده اید بسیار جلو بیندازد. همچنین اگر برای وبلاگ سایت خود هفته ای چند مقاله بارگذاری می کنید می توانید این انرژی و هزینه را صرف ساخت یک ویدئو با کیفیت و استاندارد کنید بدون شک چندین برابر برای شما بازخورد و تاثیر خواهد داشت.

درخواست مشاوره برای عکاسی و ساخت ویدئو کلیپ

کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت
طراحی سایت

مزایای محتوای تصویری برای کسب و کارها در یک نگاه

 • برقرای ارتباط موثر با مخاطبین
 • معجزه در سئو سایت و رسیدن به صفحه اول گوگل
 • اشتراک گذاری بیشتر محتوای تصویری توسط کاربران
 • انتقال بهتر و دقیق تر مفاهیم و موضوعات مختلف به مخاطبین
 • دیده شدن و تاثیرگذاری بالا د شبکه های اجتماعی
 • کمک به پیشرفت برنامه های دیجیتال مارکتینگ
تولید محتوای تصویر و ویدئویی

خدمات تارینوتک در زمینه عکاسی، تصویربرداری ، ساخت و ضبط ویدئو

1. عکاسی از محصولات

اگر شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید و یا از طریق اینستاگرام فروش اینترنتی انجام می دهید یکی از مهمترین مسائلی که در فروش شما تاثیر مستقیم دارد کیفیت عکاسی محصولات شما می باشد.
کاربران برای اینکه تصمیم به خرید بگیرند در مرحله اول لازم است تصویری که از محصول مشاهده میکنند برای آنها جذاب باشد تا در مرحله بعد اقدام به خرید محصول کنند. در واقع اگر تصویر محصول شما نتواند مشتری را جذب کند هیچ شانسی برای فروش نخواهید داشت. پس به این موضوع به صورت تخصصی نگاه کنید و قطعا رعایت این موضوع تاثیرات شگفت انگیزی در میزان فروش شما خواهد داشت.
عکاسی از محصولات یکی از زیر مجموعه های عکاسی صنعتی و تبلیغاتی می باشد که با هدف انتقال پیام به مخاطب و جذب وی انجام می شود در واقع کاربران همواره به دنبال راه های میانبر و بدون زحمت هستند تا در وقت خود صرفه جویی کنند و بهترین راه دریافت اطلاعات از طریق تصویر است.
عکاسی از محصولات باید به گونه ای باشد که برای کاربر شفاف سازی کند یعنی کاربر قبل از خرید باید از طریق تصویر محصول هر آنچه از ظاهر آن لازم است بداند را دریافت کند پس در نتیجه لازم است تصویربرداری از محصول از تمام زاویه ها و در بهترین شرایط نور صورت گیرد.

طراحی سایت

نکات مهمی که در عکاسی محصول باید به آن توجه شود:

 • آگاهی از نیاز و خواسته مخاطب
 • چیدمان عناصر در عکس
 • وسایل و امکانات عکسبرداری
 • ویرایش و ادیت عکس ها
پیشنهاد ویژه تارینوتک

تیم تارینوتک با استفاده از به روزترین تجهیزات و باتجربه ترین افراد تصاویری جذاب و حرفه ای از محصولات شما ثبت خواهد کرد. عکسبرداری از محصولات هم در استودیو تارینوتک و هم در محل مشتری قابل اجرا می باشد پس زمان را از دست ندید و با ما تماس بگیرید پیشنهاد وسوسه کننده ای برای شما در نظر داریم!!!

طراحی سایت

2. ساخت تیزر و ویدئو تبلیغاتی

با گسترش رسانه های بصری مختلف حجم ویدئوها و تیزرهای تبلیغاتی نیز به طرز چشمگیری در حال افزایش است اما نکته ای که حائز اهمیت است این است که چگونه می توان در میان انبوهی از این ویدئوها دیده شد و جذب مخاطب کرد؟
حوصله مخاطب بسیار کم شده است و از سناریوها و تصاویر تکراری بیزار است پس در نتیجه ویدئو و تیزر تبلیغاتی باید چیزی فراتر از معرفی محصول و یا خدمات برای مخاطب ارائه کند.
مهمترین نکته ای که می تواند منجر به جذب مخاطب و دیده شدن تبلیغات کند این است که ویدئو شما بتواند احساسات مخاطب را درگیر کند احساسات مختلفی مانند حس شادی ، حس همدلی ، حس غرور و …
البته موضوع مهمی دیگری که وجود دارد این است که در ویدئو تبلیغاتی پیام واضح و روشنی برای مخاطب داشته باشد که در نهایت او را هنگام تصمیم گیری برای خرید به سمت شما سوق دهد.
تیم تارینوتک از مرحله ایده تا ساخت و انتشار ویدئوهای تبلیغاتی در کنار شما عزیزان است. پیش از هر کاری بهتر است از مشاوره استفاده کرد ما رایگان در خدمت شما هستیم پس تماس بگیرید.

3. موشن گرافیک

با متحرک سازی تصاویر و قراردادن صدا روی آنها موشن گرافیک شکل می گیرد. این جمله تعریفی ساده از موشن گرافیک بود تا به راحتی بتوانید با آن آشنا شوید. موشن در زبان فارسی به معنی حرکت است و تمامی محتواهایی که با تصاویر متحرک همراه هستند را شامل میشود.
موشن گرافیک کاربردهای مختلفی دارد و امروزه از محبوبیت بالایی بین مخاطبان برخوردار است. شما برای اینکه خدمات و یا محصولات خود را معرفی و تبلیغ نمایید یکی از بهترین گزینه می تواند ساخت موشن گرافیک باشد. همچنین اگر به تولید محتواهای آموزشی به خصوص برای کودکان مشغول هستید پیشنهاد می کنیم از موشن گرافیک کمک بگیرید تا تاثیر شگفت انگیز آن را مشاهده کنید.

طراحی سایت

موشن گرافیک گونه های مختلفی دارد:

 • ویدئو موشن : تلفیقی از تصویربرداری و کارهای گرافیکی است و بیشتر جنبه تبلیغاتی و معرفی دارد
 • استاپ موشن : از اشیا واقعی عکاسی انجام می شود به این صورت که با جابه جایی های کوچک از اشیا عکس گرفته می شود و در انتها با کمک نرم افزارها حس حرکت القا خواهد شد
 • اینفوموشن : ابتدا اینفوگرافیک ها طراحی میشوند و سپس به کمک نرم افزارها حرکت و افکت های مختلف در آنها ایجاد مشود.
 • موشن گرافیک : به طور کامل از عناصر گرافیکی استفاده می شود و صداگذاری نیز نقش ویژه ای در آن دارد و محبوب ترین روش محسوب میگردد.
 • انیمیشن : در انیمیشن سازی نقش داستان و کاراکترها بسیار پررنگ تر است و وجود لایه های داستانی مختلف در آن به چشم می خورد.
مزایای موشن گرافیک

1. تمامی مراحل ساخت موشن گرافیک با استفاده از رایانه استفاده می شود و نیازی به اسفاده از تجهیزات فیلم برداری و لوکیشن و بازیگر نیست پس در نتیجه در هزینه و زمان شما بسیار صرفه جویی خواهد شد.

2.ساخت موشن گرافیک جذاب و خلاقانه از استقبال بیشتری در میان مخاطبین بهره می برد و می تواند به سرعت در شبکه های اجتماعی فراگیر و یا ب اصطلاح وایرال شود.

3.انتقال مفاهیم و تاثیر گذاری در مخاطب از طریق موشن گرافیک بسیار راحت تر است و شما از شانس بسیار بلاتری به همراه کردن ماطب با خود را دارید.

نکته مهم و موثر

برنامه هدفمند برای انتشار موشن گرافیک در فضای مجازی از اهمیت بسیار بالایی برخور دار است. برای ساخت موشن گرافیک حرفه ای و جذاب به همراه انتشار هدفمند آن در فضای مجازی با تارینوتک تماس بگیرید تا وایرال شوید. برای شما برنامه ویژه ای داریم.

دفتر مرکزی: 77998061-021
مشاوره رایگان: 09129727061

حرف آخر

کاربران برای اینکه بتوانند با محصولات و خدمات شما آشنا بشوند و تا حدی آنها را لمس کنند تنها راه آنها مشاهده تصاویر و ویدئوهای شما است. پس هرچه تصاویر و ویدئوهای شما جذاب و حرفه ای باشد شانس بیشتری برای موفقیت در بازار خواهید داشت.
تیم تارینوتک با بهره مندی از نیروهای باتجربه و امکانات پیشرفته شما را در این مسیر همراهی خواهد کرد. با هر بودجه ای که دارید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.