Redesigned site
تارینوتک

چه سایت هایی به ریدیزاین یا باز طراحی نیاز دارند؟

اگر اطلاعاتی در زمینه باز طراحی یک سایت دارید حتما به سوال چه سایت هایی به ریدیزاین یا باز طراحی نیاز دارند؟ برخورده اید. با ما همراه باشید تا پاسخ این سول برای شما آشکار کنیم.

باز طراحی یک سایت یعنی چه؟

چه سایت هایی به ریدیزاین یا باز طراحی نیاز دارند؟

یکی از خدماتی که توسط شرکت تارینوتک، که یک شرکت طراحی سایت است، انجام می شود باز طرای سایت است. باز طراحی یعنی فرایندی که می تواند وضعیت کسب و کار شما را در زمینه سئو و طراحی بهبود دهد. اما چه زمانی می بایست این کار انجام شود و چه سایت هایی به ریدیزاین یا باز طراحی نیاز دارند؟

مطالعه بیشتر: نرخ پرش یا بانس ریت چیست؟

منظور از ریدیزاین چیست؟

قبل از اینکه به روش های تعیین نیاز به باز طراحی بپردازیم و بگوییم چه سایت هایی به ریدیزاین یا باز طراحی نیاز دارند؟ ابتدا به ریدیزاین و باز طراحی می پردازیم. فرض کنید یک کافه و یا رستوران دارید که مدت بسیار طولانی در آن مشغول به کار هستید اما پس از مدتی متوجه می شوید از تعداد مشتری های شما به آرامی کاسته می شود در صورتی که شما تغییری در کیفیت غذا نداده اید و حتی قیمت های منو را هم تغییر نداده اید. یکی از دلایلی که ممکن است به کاهش مشتری بینجامد تکراری بودن رستوران و فضای خسته کننده آن است. تغییر دکوراسیون در رستوران و کافی شاپ به معنی ریدیزاین می باشد. با این کار شما محل کافی شاپ خود را تغییر نمی دهید، بلکه تنها دکوراسیون داخلی رستوران را عوض می کنید.

در مورد سایت هم همین اتفاق می افتد و شما آدرس دامنه را عوض نمی کنید بلکه تنها شکل ظاهری سایت را تغییر می دهید و عملکردهایی که حس می کنید بازخورد خوبی نداشته تغییر می دهید.

چه زمانی به ریدیزاین یا باز طراحی نیاز داریم؟

پیش از ازینکه به چه سایت هایی به ریدیزاین یا باز طراحی نیاز دارند؟ نیاز دارند پاسخ دهیم. به زمان باز طراحی می پردازیم. همانطور که بیان کردیم باز طراحی زمانی مفید است که شما دقیقا در زمان خود این کار را انجام دهید. زمان باز طراحی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این بخش به آن می پردازیم.

  • برندسازی با ریدیزاین

پیش از این که کسب کار اینترنتی رونق چندانی نداشت و مردم معمولا از فروشگاه های خاصی خریداری می کردند توجهی به برند نیز نداشتند. اما امروزه برند در میان کسب و کارهای اینترنتی جایگاه ویژه ای یافته است. بعضی سایت ها در صفحات گوکل مشاهده می کنید که بدون هیچ برندی در حال فعالیت هستند. می توان به زبان عامیانه گفت که این سایت ها بی هویت هستند. اگر از همان روز اول به هنگام طراحی سایت برندسازی نکرده اید نیاز به یک بازطراحی و ریدیزاین دارید. این مورد یکی از گزینه هایی است که پاسخ سوال چه سایت هایی به ریدیزاین یا باز طراحی نیاز دارند؟ را برای ما روشن می کند.

  • ریسپانسیو و طراحی مجدد سایت

تا چند سال گذشته سرچ تنها از طریق رایانه و سیستم های ویندوزی صورت می گرفت و کمتر کسی از طریق گوشی موبایل اقدام به سرچ در گوگل می کرد. تقریبا تمامی وب سایت هایی که در گذشته طراحی شده اند تنها برای سیستم عامل ویندوزی است و برای کاربران موبایلی این وب سایت طراحی نشده است.

اما امروزه برای راضی نگه داشتن مخاطبین می بایست سایت را ریسپانسیو کرد تا از طریق گوشی های تلفن همراه نیز بتوان وب سایت مورد نظر را سرچ کرد.

  • UI و UX و باز طراحی سایت

علت اینکه به شما می گوییم گول طراحی وب سایت ارزان ر نخورید همین است!

وب سایتی که کاربر به راحتی به صفحات مختلف آن دسترسی نداشته باشد در واقع به درد نخور و از نظر کاربر گیج کننده است. باید بتوانید سایت را به گونه ای طراحی کنید سایت به همه ی نیازهای خود دسترسی داشته باشد و نیاز به سردرگمی نباشد. این گزینه نیز جزو مواردی است که می بایست برای طراحی مجدد سایت اقدام کنید.

  • سرعت بارگذاری وب سایت

در دنیای پر سرعت اینترنت مردم منتظر لود شدن آهسته وب سایت کسی نمی مانند و سایتی که سرعت پایینی دارد به سرعت بسته شده و از وب سایت دیگری استفاده می شود. عملکرد و سرعت یک سایت یکی از عوامل موفقیت در صفحات گوگل است بنابراین در صورتی که وب سایت شما زا سرعت پایینی برخوردار است به فکر باز طراحی سایت خود باشید. به پاسخ سوال چه سایت هایی به ریدیزاین یا باز طراحی نیاز دارند؟ دست یافیتد؟

  • محتوا کاربردی ندارد

محتوای سایت بخشی است که کاربر به دنبال یافتن اطلاعات جدید است و در صورتی که تنها اطلاعات قدیمی را داشته باشد از نظر کاربر بدون استفاده است. اگر فروش کالای خاصی را متوقف کرده اید، اگر شرح خدمات خود را تعویض کرده اید نیاز به بروز رسانی اطلاعات و در واقع ریدیزاین دارید.

  • باز طراحی برا همگام شدن با فناوری روز

در برخی موارد به این مشکل بر میخوریم که فناوری قبلی از طرف گوگل منسوخ شده است و یا نیاز به آپدیت دارید. در این حالت نیز می بایست باز طراحی صورت گیرد. در حالت کلی برای ریدیزاین نمی توان یک زمان در نظر گرفت ولی زمانی که به فناوری پاسخ ندهد می بایست برای ریدیزاین اقدام کنید. به نظر شما چه سایت هایی به ریدیزاین یا باز طراحی نیاز دارند؟

نقد و بررسی 

تا بدین جا در مورد دلایل ریدیزاین صحبت کردیم و سعی کردیم به سوال چه سایت هایی به ریدیزاین یا باز طراحی نیاز دارند؟ پاسخ دهیم ولی در حالت کلی حرف ما این است که اگر سایت فعلی نیازهای شما را برطرف می کند و گوگل هم با آن مشکلی ندارد، نیازی به ریدیزاین و باز طراحی نیست و تنها در صورتی که با موارد فوق برخورد کردید فکری به حال سایت خود بکنید. امیواریم پاسخ سوال چه سایت هایی به ریدیزاین یا باز طراحی نیاز دارند؟ را برای شما روشن کرده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *