22 نکته اساسی برای انتخاب نام دامنه قبل از طراحی سایت مورد نیاز شما

طراحی سایت مورد نیاز شما وابسته به انتخاب اسم دامنه می باشد و باید قبل از آن اسم دامنه ی خود را مشخص کنید. انتخاب بهترین نام دامنه برای وب سایت قبل از طراحی سایت مورد نیاز شما کاملاً مهم است. نام دامنه شما چیزی است که مستلزم ساعت ها ، اگر نه روزها ، فکر باشد و گفتن این که در بعضی شرایط ، انتخاب نادرست ممکن است باعث خراب شدن یک تجارت شود ، جای تعجب ندارد. به طور خلاصه: انتخاب نام دامنه امری است که هر صاحب وب سایت باید اطمینان حاصل کند که از درستی برخوردار می شود.

در اینجا 20 نکته مهم برای انتخاب و ثبت نام دامنه (به ترتیب خاص) قبل از طراحی سایت مورد مورد نیاز شما ارائه شده است.

1) اولویت اول شما .com باشد

از لحاظ فنی ، .com فقط یکی از بسیاری از پسوندهای نام دامنه (TLD) است که در دسترس است. برخی از گزینه های محبوب دیگر عبارتند از: .net ، .org ، .co ، .edu ، .biz ، و یا حتی مواردی مانند .shop یا. بلاگ.

و در حالی که تمام آن TLD های فانتزی وسوسه‌انگیز هستند ، گرفتن کلاسیک .com تقریباً همیشه کار درستی است. به دو دلیل:

مردم با حوزه های .com بیشتر از هر چیز دیگری آشنا هستند. آنها از پیش فرض می کنند “.com” را در نوار آدرس مرورگر تایپ می کنند. همه همیشه فرض می کنند وب سایت یک .com است.
داده ها می گویند: TLD .com توسط 47 ~ از کل وب سایت ها استفاده می شود. آیا همه آنها می توانند اشتباه باشند؟
معنای همه این بدان معنی است که اگر کاملاً کاملاً کاملاً مناسب باشد ، شاید شما هم باید نام آن را به طور کامل فراموش کنید یا با مالک فعلی تماس بگیرید تا ببینید که آیا مایل به فروش دامنه به شما هستند یا خیر. هشدار! این می تواند گران باشد. (ما در مورد این در شماره 13. صحبت خواهیم کرد.)

2) گاهی اوقات به سراغ .com نروید

متاسفم. شاید شما گیج شده باشید ولی با ما همراه باشید تا بیشتر متوجه موضوع بشوید.

برخی در .com استثناء وجود دارد:

مهمتر از همه ، اگر وب سایت شما برای مخاطبان محلی تهیه شده است ، به دنبال یک TLD محلی باشید. مثلا ساختن وبلاگ برای بازار آلمان؟ در مورد دریافت یک آدرس .de چطور؟

انجام این کار باعث می شود تا اطلاعات شما آگاهی بیشتری به کاربران شما بخورد و اعتماد به نفس شما را با روشن کردن اینکه شما در کشورشان (از طریق TLD محلی) هستید ، تقویت کند. این یکی از کار های مهم می باشد که باید قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید.

اما حتی با آن ، نباید فقط به این نام دامنه محلی محدود شوید. ممکن است هنوز هم بخواهید مارکت خود را در آینده گسترش دهید و اگر این اتفاق بیفتد ، نمی خواهید دریابید شخصی قبلاً .com شما را گرفته است.

بنابراین ، در پایان ، حتی اگر می خواهید به یک بازار محلی بپردازید ، باز هم می توانید در دراز مدت با دریافت نسخه .com نیز سود ببرید. در ضمن ، می توانید .com را به دامنه محلی خود پیوند دهید ، بنابراین ، مهم نیست که کسی به چه کسی مراجعه کند ، باز هم در همان وب سایت قرار می گیرند.

3)  TLD های غیر سنتی را آزمایش کنید

همانطور که در شماره 1 ذکر شد ، این روزها می توانید تعداد زیادی TLD مختلف را که فقط چند سال پیش در دسترس نبودند ، به دست آورید.

به عنوان مثال ، می توانید پسوند دامنه مانند: .shop ، .club ، .store ، .blog ، .design ، .xyz و غیره دریافت کنید. همچنین ، می توانید با برخی از TLD هایی که در ابتدا TLD های محلی بودند ، آزمایش کنید ، اما به دلیل ظاهر منحصر به فرد آنها ، می توان برای اهداف مختلف دیگری نیز استفاده کرد. اینها پسوند دامنه هایی مانند .is ، .io ، .fm ، .it ، .ly ، .cc و دیگران هستند.

فقط برای مثال دوم ، اگر معنای نام تجاری و نام مورد نظر خود را پیدا کند ، می توانید سعی کنید که به نظر برسید کل دامنه ، از جمله TLD ، یک عبارت کامل است. می توانید با انتخاب خلاقانه TLD به این هدف برسید. به عنوان مثال ، Microsoft Translator با عنوان translate.it در دسترس است – این نام کامل دامنه و استفاده کاملاً خلاقانه از TLD ایتالیایی ، .it است. این یکی از کار های مهم می باشد که باید قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید.

با این حال ، نکته این TLD ها این است که همه ثبت دامنه ها آنها را ارائه نمی دهند.

طراحی سایت مورد نیاز

4) خرید TLD های اصلی دیگر را نیز در نظر بگیرید

داشتن پسوند نام دامنه اصلی شما – از جمله آن .com یا TLD محلی – تنها مرحله اول است. مرحله دوم دریافت همه TLD های محبوب دیگر ، و سپس تنظیم آنها برای هدایت مجدد به TLD اصلی شما است.

به عنوان مثال ، اگر آدرس مورد نظر شما SeeMeBloggin.com است ، در نظر بگیرید که دوست دارید:

SeeMeBlogg.in
SeeMeBloggin.co
SeeMeBloggin.net
SeeMeBloggin.org
SeeMeBloggin.co.uk و غیره
در حالی که این به صورت کلی نام دامنه شما در پایان سال کمک خواهد کرد ، شما همچنین از بروز مشکلات احتمالی بیشتر در این خط جلوگیری می کنید. به طور عمده ، شما نمی خواهید به پایان برسد با یک سایت دیگر با همین نام دامنه به رقابت بپردازید.

5) یک نام تجاری را انتخاب کنید

همه ما می دانیم که نام تجاری برای موفقیت دراز مدت بسیار مهم است ، اما دقیقاً چه چیزی باعث می شود نام دامنه نام تجاری شود؟ در اینجا فاکتورهای زیادی وجود دارند که مهمترین آنها به شرح زیر است:

یک نام تجاری دارای معنی خاصی نیست (به عنوان مثال “Google” یک کلمه نیست ، ‘YouTube هم نیست”).
این منحصر به فرد است – رقابت شما از هیچ چیز مشابهی استفاده نمی کند.
به راحتی می توان آن را به خاطر سپرد – بدون ترکیب و پیچیدگی.
تلفظ و دیکته کردن از طریق تلفن آسان است.
به نظر می رسد قابل اعتماد است – برخی از اسم ها می توانند با تعریف بسیار کمی سایه باشند ، برای مثال ، WinTheLotteryToday.com ممکن است خیلی جسورانه باشد ، اما Lotterio.com به نظر می رسد بهتر باشد.
برای آسان تر کردن روند طوفان مغزی ، می توانید برخی از کلمات واقعی و پسوندهای تصادفی را آزمایش کنید ، همانطور که در مثال بالا در Lotterio.com انجام دادم. هدف اصلی در اینجا ایجاد پتانسیل برای نام دامنه برای ایجاد ارزش نام تجاری با گذشت زمان است.

به عبارت دیگر ، تا حد امکان ، سعی کنید مطمئن شوید که این اسم حلقه خوبی برای آن داشته باشد. سرگرم کننده است که با صدای بلند بگویید ، و یادآوری سریع نیست. درباره امثال Uber فکر کنید: کوتاه و پرخاشگر است ، و هیچ گونه سردرگمی در مورد چگونگی طلسم کردن آن وجود ندارد – حتی اگر در صحبت کردن از آن صحبت کنید.

6. آن را کوتاه ، ساده و قابل پیش بینی نگه دارید

بنابراین ، ما قبلاً در مورد برندسازی صحبت کرده ایم ، اما ویژگی های دیگری با نام عمومی دامنه با کیفیت نیز وجود دارد. این یکی از کار های مهم می باشد که باید قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید.

کوتاه – ترجیحا با کمتر از 15 کاراکتر (-ish) ، به استثنای TLD
ساده – بدون حروف ، بدون تأکید ، بدون کلمات پیچیده به عنوان بخشی از دامنه یا هر نقطه گذاری دیگر
فقط کلمات – از استفاده از اعداد خودداری کنید ، مگر اینکه کاملاً ضروری باشد (برای مثال ، اگر بخشی از نام تجاری شما باشد ، مانند 9gag.com)
قابل پیش بینی – بدون هجی عجیبی (به عنوان مثال ، اگر نام شما Myke است و می خواهید آن را به بخشی از دامنه خود تبدیل کنید – مانند MykeBlogs.com – هر بار که مردم آنرا به عنوان MikeBlogs.com اشتباه می گیرند).
همچنین ، می توانید:

7) اشتباهات غلط متداول دامنه خود را بخرید

با این حال ، این می تواند صورتحساب دامنه سالانه شما را حتی بیشتر کند ، بنابراین این خلاقیت شماست.

به طور کلی ، اگر فقط روی اشتباهات غلط دامنه تمرکز کنید ، بسیار بی خطر خواهید بود.

با نگاهی به مثال قبلی ، Lotterio.com می تواند به عنوان Loterio.com نادرست باشد – single ‘T.

پس از داشتن این موارد ، آنها را به نام دامنه اصلی خود هدایت کنید.

8) برای ایده های نام دامنه از یک اصطلاحنامه استفاده کنید

خوب ، بنابراین مهم نیست که چه چیزی راجع به انتخاب نام دامنه می گویم که قابل برند باشد ، ساده باشد ، حلقه خوبی برای آن داشته باشد ، به راحتی می توان آنرا حفظ کرد و مواردی از این دست و غیره ، واقعیت موضوع این است که با واقعاً خوب ظاهر می شویم نام سخت است. این یکی از کار های مهم می باشد که باید قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید.

بعضی اوقات ، شما به راحتی می توانید ده ها اصطلاح مختلف را قبل از حل آن کامل کنید ، در حالی که زمان های دیگر هیچ چیز به اندازه کافی خوب به نظر نمی رسد. در این حالت ، Thesaurus.com می تواند سلاح مخفی در زرادخانه شما باشد.

این سایت به شما کمک می کند مترادف ها را بیابید و همچنین تعاریف سریع را برای کمک به شما در ایجاد اشتباه احمقانه با ساختن نام دامنه خود در اطراف یک کلمه با معنایی که اشتباه فهمیده اید به شما کمک می کند.

توجه: همانطور که در بالا گفتم ، توصیه نمی شود فقط با یک اصطلاح اصطلاح لغت نامه به عنوان نام دامنه خود بروید ، حتی اگر از اصطلاحنامه باشد. همیشه برخی از اصلاح کننده ها را به آن اضافه کنید ، یا با تغییر چند حرف در اینجا و آنجا ، آن را به چیزی اصلی تبدیل کنید.

9) از برخی از تولید کنندگان نام دامنه به خودتان کمک کنید

این نوع دیگری است که در صورت یافتن نام دامنه جالب ، و در نتیجه ، با تمدید ، نام تجاری خود را نیز می توانید استفاده کنید.

استفاده از این ابزارها بسیار ساده است ، اما در کمال تعجب نیز مفید است. تمام آنچه آنها نیاز دارند یک کلمه کلیدی از شماست – یک کلمه کلیدی بذر (یا یک کلمه کلیدی بذر) – و در عوض ، ده ها یا حتی صدها پیشنهاد به شما می دهند ، پر از نامهای دامنه معتبر و در دسترس که می توانید بلافاصله ثبت کنید.

بهترین ابزارها شامل موارد زیر است:

LeanDomainSearch ، ایجاد شده توسط بچه ها در Automattic (همچنین به WordPress.com نیز معروف است). به عنوان مثال ، این همان چیزی است که هنگام جستجوی قهوه به دست می آورید:
LeanDomainSearch

تولیدکننده نام کسب و کار توسط Shopify مشابه موارد فوق کار می کند ، و همچنین به شما در ساخت فروشگاه Shopify با نام دامنه مورد نظر شما کمک می کند.
Nameboy کمی قدیمی تر است – مخصوصاً در طراحی آن – اما هنوز هم مفید است. این مورد نیاز به ورودی خاص تری دارد و هنگامی که یک جهت کلی را که می خواهید با نام خود دنبال کنید ، کار بهتری انجام می دهد.

طراحی سایت مورد نیاز

10) نام دامنه ای را انتخاب کنید که در واقع می توانید از نظر قانونی صاحب آن باشید

نقض مارک تجاری می تواند به معنای روز بدی باشد. و در حالی که من به سختی می دانم کسی نام دامنه ای را با هدف نقض هر چیزی ثبت کند ، این اتفاقات هر چند وقت یکبار اتفاق می افتد.

بنابراین ، به عنوان یک قاعده کلی ، هر زمان که ایده خوبی برای نام دامنه دارید و می خواهید آن را ثبت کنید ، کافیست نام آن را google کنید و تمام نتایج صفحه اول و دوم را جستجو کنید. آنچه شما به دنبال آن هستید ، مشاغلی هستند که قبلاً از این نام استفاده می کنند و (به ظاهر) در یک بازار یا طاقچه مشابه فعالیت می کنند.

اگر چیزی پیدا کردید ، احتمالاً باید نام دامنه دیگری را انتخاب کنید.

11) اگر نام دامنه کامل شما گرفته شده است ، ناراحت نباشید

اگر نام دامنه مورد نظر شما قبلاً گرفته شده باشد ، این پایان جهان نیست. بعضی اوقات ، در واقع هنوز هم می توانید دست خود را روی آن بکشید.

در اینجا آنچه شما می توانید انجام دهید:

اگر نام دامنه مورد استفاده قرار نمی گیرد (هیچ وب سایتی وجود ندارد یا دامنه “پارک شده” است – فقط تبلیغات دارد) ، در این صورت یک فرصت بسیار خوب وجود دارد که مالک فقط آن را خریداری کند که بعداً آن را بفروشد. به احتمال زیاد برخی از اطلاعات تماس را در آن وب سایت پارک شده پیدا خواهید کرد. اگر اطلاعاتی در دسترس نیست ، از Who.is استفاده کنید و ایمیل مالک را دریافت کنید. این یکی از کار های مهم می باشد که باید قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید.
اگر یک وب سایت در دامنه وجود دارد ، شما هنوز هم می توانید شانس خود را امتحان کنید و با مالک در تماس باشید که آیا آنها مایل به فروش دامنه هستند یا خیر ، تماس بگیرید. شانس موفقیت در اینجا کم است ، اما هنوز هم ارزش امتحان کردن را دارد.
اگر دامنه کاملاً خالی است و هیچ اطلاعات تماسی برای یافتن آن وجود ندارد ، سعی کنید از بازارهای معروف دامنه استفاده کنید.
خرید نام دامنه موجود فرایندی متفاوت از خرید یک نسخه جدید است ، بنابراین احتیاط بیشتری لازم است. در مورد آن در شماره 13 صحبت می کنیم.

یک نکته دیگر ، دامنه هایی که از دست شخصی خریداری می کنید هزینه است.

اگر توانایی تحمل آن را ندارید ، بیش از حد نگران نباشید … که من را به این سمت سوق می دهد

خوب ، به همان اندازه که نام دامنه اهمیت دارد ، و داشتن یک شخص مناسب می تواند جهان را برای شما معنی دهد ، اگر نمی توانید دست خود را به آنچه می خواهید برسید (در دسترس نیست یا قیمت آن زیاد است) ناراحت نباشید.

اول از همه ، چیزی که مهمتر از هر چیز دیگری است – حتی از نام دامنه – این است که در واقع ایده را در پشت وب سایت یا شغل خود بدست آورید. اگر خود را وقف اجرای آن ایده کنید و آن را عمداً انجام دهید ، فقدان آن «نام دامنه کامل» شما را عقب نمی اندازد. این یکی از کار های مهم می باشد که باید قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید.

در مرحله دوم ، نام دامنه بعداً قابل تغییر است. حتی اگر امروز دامنه مناسبی ندارید ، همیشه می توانید بعداً آن را بدست آورید ، و سپس وب سایت خود را به آن هدایت کنید. این یکی از کار های مهم می باشد که باید قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید.

به عنوان مثال ، این چیزی است که Sumo – مجموعه ای از ابزارهای بازاریابی آنلاین – مدتها پیش این کار را نکرد. نام دامنه ای که با آنها شروع شده بود sumome.com بود ، اما پس از مدتی وقتی بودجه کافی دریافت کردند ، دامنه مورد نظر خود را خریداری کردند – sumo.com. در مورد آنها ، آن سوئیچ دامنه بسیار گران بود. دامنه جدید sumo.com آنها در واقع 1.5 میلیون دلار هزینه داشته است. اما نگران نباشید ، ضرورت ندارد این گران باشد. در واقع سومو معلوم شده است که نام 83مین گرانترین نام دامنه تاکنون است.

12) در خرید نام دامنه موجود مراقب باشید

همانطور که چند نکته را در بالا ذکر کردم ، خرید نام دامنه موجود کمی با خرید یک مورد جدید تفاوت دارد. اول از همه ، از آنجایی که چیز جدیدی نیست ، این بدان معنی است که از قبل دارای سابقه ای است. و هرگز نمی توانید کاملاً مطمئن باشید که آن تاریخ چیست. این یکی از کار های مهم می باشد که باید قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید.

از طرف روشن ، ممکن است تاریخچه دامنه از آنجا که شما از ابتدا شروع نمی کنید – در Google دامنه افزایش یابد – Google از قبل دامنه را می شناسد.
اما از طرف تلگرام ، اگر دامنه دارای هر نوع چیزهای غیر کوشی (پور.نو ، قمار ، محتوای هرزنامه ، توزیع اسپم ایمیل) باشد ، ممکن است به طور کامل از Google ممنوع شود. این یکی از کار های مهم می باشد که باید قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید.

ابتدا با مراجعه به Google و جستجو کردن یک بررسی دستی انجام دهید:

سایت: YOURDOMAIN.com

این به شما می گوید که آیا Google صفحات دارای نمایه از این دامنه را دارد یا خیر. پیدا کردن هر چیزی نشانه خوبی است. این بدان معنی است که دامنه ممنوع نیست. اگرچه پیدا نکردن چیزی لازم نیست که معامله گر باشد.

اگر دامنه خالی است – هیچ وب سایتی وجود ندارد – در وهله اول چیزی برای Google پیدا نمی شود.
اما اگر وب سایت وجود دارد اما Google نمی تواند آن را ببیند (از طریق سایت: عبارت YOURDOMAIN.com) ، این یک پرچم قرمز است.
شما همچنین می توانید از طریق ابزارهایی مانند bancheck.com و ismywebsitepenalized.com بررسی کنید. همچنین این نکته را بخاطر بسپار که این موارد ضد حریق نیستند. آنها را یاری کنید.

اما ما هنوز می توانیم کارهای بیشتری انجام دهیم:

13) تاریخچه دامنه را از طریق ماشین Wayback بررسی کنید

توجه: این حتی اگر نام دامنه جدید را بدست آورید ارزش دارد بررسی کنید. در بعضی موارد ، نام دامنه ای که می خواهید ثبت نام کنید ممکن است در گذشته ثبت شده باشد اما توسط مالک رها شده است. هنوز خوب است که نگاهی به آنچه بر روی آن بود نگاه کنیم. این یکی از کار های مهم می باشد که باید قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید.

چند روش وجود دارد که با استفاده از آن می توانید تاریخچه نام دامنه را جستجو کنید. یکی از محبوب ترین آنها ، و دیگری که در دسترس هر کسی است (بخوانید: خیلی فنی نیست) ، دستگاه Wayback را شامل می شود. این یکی از کار های مهم می باشد که باید قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید.

این اولین ابزار در نوع خود است. به عبارت ساده ، به شما امکان می دهد وارد یک ماشین زمان شوید ، به اصطلاح صحبت کنید و نگاهی به نحوه مشاهده هر وب سایتی در گذشته بیندازید.

به عنوان مثال ، اگر این سایت را جستجو می کنید ، سوابق مربوط به سال 2013 دریافت خواهید کرد:

14) تاریخچه دامنه را از طریق who.is بررسی کنید

درست بعد از ماشین Wayback ، who.is دیگر ابزار مورد استفاده شما برای آشنایی با تاریخچه نام دامنه خاص است. این یکی حداقل به دو دلیل بسیار مفید است:

در مرحله اول ، می توانید اطلاعات دامنه فعلی را مشاهده کنید – مواردی مانند صاحب مالک (به شرط اینکه از آنها شناسنامه نداشته باشند – بیشتر در مورد بعد) – ثبت کننده چه کسی است و غیره. نکته ای نیست که من همه موارد را در اینجا لیست کنم – فقط به سمت who.is بروید ، وب سایت مورد علاقه خود را وارد کنید و ببینید چه مواردی است
دوم ، who.is به شما اجازه می دهد تا به “گزارش تاریخچه Whois” دسترسی پیدا کنید. این یک سرویس پولی است – 10 دلار – اما برچسب قیمت نسبت به آنچه در عوض دریافت می کنید نسبتاً ناچیز است ، که تمام داده های Whois از همان ابتدا با یک نام دامنه خاص مرتبط هستند. این بدان معنی است که می توانید ببینید تاریخچه دامنه ، چه زمانی ثبت شده است و چند بار به طور بالقوه دست تغییر کرده است. این یکی از کار های مهم می باشد که باید قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید.
در پایان ، اگر قصد دریافت دامنه موجود را دارید که می تواند بسیار گران قیمت باشد ، هزینه 10 دلار اضافی به نظر نمی رسد زیاد باشد.

طراحی سایت مورد نیاز

15) دسته های مربوط به رسانه های اجتماعی خود را ثبت کنید

این روزها رسانه های اجتماعی مهم هستند – خواه آن را دوست داریم یا نه. این یکی از کار های مهم می باشد که باید قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید.

به طور متوسط ​​هر روز وب متصل به یک ساعت در فیس بوک می گذرد و در کل ، فیس بوک در هر ماه 2 میلیارد بازدید می کند.

آنچه می خواهم بگویم این است: مردم به احتمال زیاد با مراجعه به وب سایت شما بررسی می کنند که با مارک شما در Facebook چه می گذرد. این تنها یکی از دلایلی است که شما باید مجبور شوید پروفایل های حرفه ای خود را در محبوب ترین سایت های رسانه های اجتماعی تنظیم کنید.

هر زمان ممکن باشد ، همان دسته های نام دامنه خود را بدست آورید. اگر این موارد گرفته شده است ، خلاق باشید و از پسوند یا پیشوندهایی استفاده کنید. برخی از گزینه ها: اکنون ، روزانه ، برنامه نویسی ، دریافت کنید. به عنوان مثال ، نام تجاری داستانی Lotterio.com می تواند توسط LotterioHQ در Twitter قرار بگیرد. این یکی از کار های مهم می باشد که باید قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید. این یکی از کار های مهم می باشد که باید قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید.

16) یک ثبت دامنه قابل اعتماد را انتخاب کنید

ثبت دامنه شرکتی است که نام دامنه را از طرف شما ثبت می کند ، و سپس به آن نام دامنه دسترسی کامل می دهد.

نکته مهم در ثبت نام تنها استفاده از شرکت های محترم و قابل اعتماد است. شما واقعاً نمی خواهید به مشکلات زیر دامنه بپردازید – وقتی نام وب سایت شما تأسیس شده است و از دست دادن دامنه به معنای مشکل است.

17) برای پیدا کردن بهترین قیمت ، به فروشگاه بروید

حتی اگر همه ثبت نام دامنه محصول مشابهی را ارائه دهند – آنها یک نام دامنه را از طرف شما ثبت می کنند – قیمت گذاری گاهی اوقات می تواند بسیار متفاوت باشد. به همین دلیل ، همیشه ایده خوبی است که با رجیسترهای مختلف خرید کنید و قیمت های نام دامنه مورد نظر خود را مقایسه کنید. این یکی از کار های مهم می باشد که باید قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید. این یکی از کار های مهم می باشد که باید قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید.

18) دامنه را قفل کنید بنابراین نمی توان سرقت کرد

اگرچه ممکن است در ابتدا عجیب به نظر برسد ، ربودن دامنه در واقع بیشتر از آنچه تصور می کنید اتفاق می افتد. این یکی از کار های مهم می باشد که باید قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید.

با وارد کردن جزئیات فنی خسته کننده ، دامنه شما از طریق چندین روش ممکن است به سرقت برود. معمولاً ، این شامل هک کردن رمز عبور خود یا متقاعد کردن شما در ارسال رمزعبور خود از طریق حمله فیشینگ ، به علاوه برخی موارد جالب دیگر است.

اساساً ، اگر شخصی به حساب کاربری ثبت کننده شما دسترسی پیدا کند ، می تواند هرچه را که می خواهد با دامنه های شما انجام دهد.

برخی از ثبت کنندگان دامنه ویژگی ای را ارائه می دهند که در آن دامنه شما را در وضعیت قفل ثبت ثبت می کنند و این مانع از تلاش های غیرمجاز در انتقال دامنه می شود. در این حالت ، اطلاعات ثبت نام و پیکربندی DNS شما تا زمانی که نام دامنه خود را باز نکنید ، نمی توانند تغییر کنند. این کار را حتما قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید.

19) همیشه نام دامنه خود را ثبت کنید

این ایده خوبی است که به دیگران اجازه ندهید (مانند آژانس) نام دامنه ای را برای شما ثبت کنند. حتی اگر این مشکل کمی کمتر باشد (از آنجا که شخص دیگری تمام کارها را انجام می دهد) ، بعداً می تواند به مشکل منجر شود. این یکی از کار های مهم می باشد که باید قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید.

اگر شخص دیگری دامنه را ثبت کرد ، شما را به خود و وب سایت خود تسویه می کنید. اگر همیشه می خواهید از خدمات آنها فاصله بگیرید ، می توانید با مشکل مواجه شوید زیرا خیلی مشتاق برای انتقال دامنه به شما نیستند و کنترل کامل آن را در اختیار شما قرار می دهند.

فقط به ذکر چند اتفاق بد که می تواند اتفاق بیفتد: ممکن است آنها مدت زیادی طول بکشد تا انتقال انجام شود ، ممکن است برای انجام این کار برخی از هزینه ها را از شما اخراج کنند ، یا ممکن است کاملاً کاهش یابد.

بعلاوه ، شاید از همه مهمتر ، اگر آژانس / شخص ورشکسته شود یا به هر دلیلی دسترسی به ثبت دامنه را از دست بدهد ، می توانید نام دامنه خود را به طور کامل از دست دهید.

داستان کوتاه کوتاه ، همیشه دامنه های خود را به تنهایی ثبت کنید. به هر حال دشوار نیست این راهنمای گام به گام ما است.

20) فعال کردن حفاظت از Domain ID را در نظر بگیرید

به زبان ساده ، حفاظت از شناسه دامنه اطلاعات تماس شخصی شما را از هر کسی که در جستجوی نام شخصی در نام دامنه شماست ، حفاظت می کند.

به طور پیش فرض ، و طبق قوانین ICANN (سازمانی که نام دامنه ها را تنظیم می کند) ، همه نام های دامنه باید اطلاعات تماس قابل مشاهده عمومی را به آنها اختصاص دهند – همان اطلاعاتی که شما باید هنگام ثبت نام ارائه دهید. این شامل نام ، آدرس ، شماره تلفن و آدرس ایمیل شما می باشد. این کار را حتما قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید.

21) دامنه خود را برای تمدید خودکار تنظیم کنید

به طور کلی ، وقتی نام دامنه جدید خود را ثبت می کنید ، می توانید دوره ثبت نام را انتخاب کنید – مدت زمانی که ثبت کننده دامنه را از طرف شما فعال نگه می دارد. به طور معمول ، هر کس نام دامنه خود را برای 12 یا 24 ماه ثبت می کند. این کار را حتما قبل از طراحی سایت مورد نیاز خود انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *