SMO (بهینه سازی شبکه های اجتماعی) چیست؟

بهینه‌سازی موتورهای جستجوگر و شبکه‌های اجتماعی در موفقیت کسب‌وکار شما اهمیت بسیار زیادی دارد. بهینه‌سازی به واسطه شبکه‌های اجتماعی (SMO) در سایت‌های تجارت الکترونیک مهم است، زیرا مردم از پیشنهادهای موجود در این شبکه‌ها برای خرید آنلاین خود استفاده می‌کنند.

بهینه سازی سایت به واسطه شبکه های اجتماعی (SMO) چیست؟

بهینه‌سازی سایت به واسطه شبکه‌های اجتماعی (SMO) یک پیشبرد به‌حساب می‌آید. این بهینه‌سازی، متشکل از تلاش یک شرکت برای ایجاد حضور آنلاین است که پیام اصلی برند را از طریق رسانه‌های اجتماعی منتقل می‌کند. به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا به مخاطبان هدف خود دست پیدا کنند و روابط قابل اعتمادتری با مصرف‌کنندگان برقرار نمایند.

SMO (بهینه سازی شبکه های اجتماعی) چیست؟

هدف SMO هدایت آگاهی و ترافیک به وب سایت شما است و نام تجاری مثبتی را شکل می‌دهد. بهینه‌سازی سایت به واسطه شبکه‌های اجتماعی (SMO) برای هر شرکتی که به‌دنبال رشد است، ضروری محسوب می‌شود. این فرآیند به زمان و تلاش شما برای کسب‌وکار نیاز دارد اما در نهایت فوایدی را دربر دارد که عبارتند از:

  • مشتریان وفادار
  • خدمت‌رسانی بهتر به مشتری
  • دیده‌شدن برند شما
  • تعامل فعال با مشتری
  • بهبود آگاهی از برند
  • دسترسی گسترده‌تر
  • ROI بالاتر

تفاوت بین SEM و SEO و SMO در چیست؟

قبل از هرچیز اگر راجع به SEM اطلاعاتی ندارید پیشنهاد میکنیم مقاله SEM چیست را مطالعه کنید.

هیچ پاسخی وجود ندارد که کدام روش بهتر است. ترافیک ارگانیکی که از طریق SEO و SMO به‌دست می‌آورید، واقعا می‌تواند به شما کمک کند که کسب‌وکار خود را توسعه بدهید و به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنید.

SMO (بهینه سازی شبکه های اجتماعی) چیست؟

SMO و SEO برای بلند مدت طراحی شده‌اند. این استراتژی‌ها به زمان نیاز دارند. آن‌ها همچنین باید به‌طور منظم در قالب محتوای باکیفیت دنبال شوند، خواه این یک پست روزانه اینستاگرام باشد یا یک مقاله هفتگی پرمحتوا باشد. موفقیت در وب سایت شما ممکن است سال‌ها طول بکشد، بنابراین باید تلاش و صبر زیادی به خرج دهید. البته بعید است که موفقیت شما پوچ و سطحی باشد زیرا شما پایه‌ی محکمی برای محتوای قابل اعتماد و منظم که مخاطبان شما به آن وابسته‌ هستند، ایجاد کرده‌اید.

SEM برای اهداف کوتاه مناسب است. به‌عنوان مثال، اگر می‌خواهید یک محصول کاملا جدید را در سریع‌ترین زمان ممکن بازاریابی و به فروش برسانید، تبلیغات پولی افراد اصلی رو وادار به بررسی محصول شما می‌کند. با این حال، مهم است روی بودجه خود تمرکز کافی داشته باشید. اگر تبلیغات موقت داشته باشید، هزینه‌های تبلیغاتی خود را افزایش خواهید داد.

تاثیر SMO بر سئو

خبر خوب این است که اگر برای بهینه‌سازی سایت به واسطه شبکه‌های اجتماعی(SMO) به‌طور منظم محتوای ارزشمندی را منتشر کنید که شروع کننده یک مکالمه است، می‌توانید بدون نیاز به وارد شدن به بحث‌های رسانه‌های اجتماعی و سئو به اهداف سئو خود برسید. محتوای خود را خرد کنید. زیرا وقتی مرتبا چیزهایی را منتشر می‌کنید که کاربران می‌خواهند مصرف کنند و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند، لایک کنند و در مورد آن نظر بدهند، احتمال اینکه کابران از آن پلتفرم‌ها به وب سایت شما وارد شوند را افزایش می‌دهید.

درحالی که این ترافیک ممکن است مستقیما بر SEO شما تاثیر نگذارد، می‌تواند اعتبار دامنه سایت شما را تقویت کند. سپس به‌طور بالقوه بک لینک‌ها را افزایش دهد و بر سایر مواردی که در واقع به‌طور مستقیم به افزایش رتبه‌بندی ارگانیک کمک می‌کنند، تاثیر بگذارد. همه چیز با دیده‌شدن شروع می‌شود و با محتوای باارزش تکمیل می‌شود.

چگونه با استفاده از SMO سئو سایت خود را بهبود ببخشیم؟

بهینه‌سازی به واسطه شبکه‌های اجتماعی (SMO) تنها زمانی تاثیر گذارند که هر نوع مطلب یا محصولی که در آن قرار می‌دهید برای کاربران جذاب باشد تا آن مطلب را در حساب کاربری خود به اشتراک بگذارند. چند مورد از موارد SMO که سئو سایت شما را بهبود می‌بخشد، بدین صورت است:

فقط محتوای با کیفیت را به اشتراک بگذارید

گوگل تغییرات بزرگی را در نحوه رتبه‌بندی نتایج جستجو در سال ۲۰۱۲ و تغییرات بعدی را در سال ۲۰۱۴ ایجاد کرد. از همان آغاز SEO و SMO یکی از مواردی که ثابت مانده است، اهمیت محتوای با کیفیت بوده است. برای افزایش رتبه وب سایت، باید SMO در رسانه‌های اجتماعی و تولید سرنخ باید به‌طور مداوم محتوای با کیفیت ایجاد کنید و به اشتراک بگذارید.

محتوایی که در کانال‌های اجتماعی خود به اشتراک می‌گذارید باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد و برای خوانندگان ارزش بیفزاید. هنگامی که در وبلاگ خود پست می‌کنید باید مقداری ارزش برای مخاطبان خود بیفزایید. زیرا به افزایش آگاهی از برند شما کمک می‌کند.

SMO (بهینه سازی شبکه های اجتماعی) چیست؟

فالورهای خود را افزایش دهید

اگر هنوز هیچ ترافیکی در صفحه‌ی فیسبوک و توییتر خود دریافت نمی‌کنید، احتمالا باید در استراتژی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خود تجدید نظر کنید. درخواست از دوستان خود برای لایک کردن پست رسانه‌ مفید نیست.

لایک کردن پست رسانه‌های اجتماعی شما برای بهینه‌سازی به واسطه شبکه‌های اجتماعی(SMO) مفید نیست. اینکه چگونه پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی شما بر رتبه شما در نتایج موتورهای جستجو تاثیر می‌گذارد، بسیار مهم است.

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button